Kezdőoldal » Utazás » Európa » Tippek nyaraláshoz Toszkánában?

Tippek nyaraláshoz Toszkánában?

Figyelt kérdés
Ha idén esetleg nem jön össze, akkor jövőre szeretnénk elmenni a párommal Toszkánába, körülbelül egy hétre. Én Elba szigetén voltam többször családdal, de most szigetre nem mennénk, viszont tengerparti részen szeretnénk szállást. Kutyussal mennénk, szeretnénk tengerpartozni is, várost nézni, borozni, természeti dolgokat is megnézni. Aki esetleg már nyaralt itt, tudtok ajánlani kihagyhatatlan dolgokat? Vagy ha elégedettek voltatok a szállásotokkal, akkor azt megírni? Köszönöm előre is! :)
2021. máj. 14. 19:14
 1/7 anonim ***** válasza:
30%

Többször is jártunk ott.

Ne hagyd ki Pisat, Veronát/Julia házát, Cinque Terrét, Sirmionet.

2021. máj. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
* Firenze lemaradt Uffizi, Ponte Vecchio stb...
2021. máj. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 D. Brasco ***** válasza:
64%

"Ne hagyd ki Pisat, Veronát/Julia házát, Cinque Terrét, Sirmionet."


Pisát kivéve a többinek köze nincs toszkánához.

2021. máj. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

Odafelé álljatok meg egy napra, akár egy éjszakára is Bolognában, gyönyörű és lehetetlen rosszat enni. A kedvenc helyeink a Sfoglia Rina, Casamerló és a Vagh in Uffezzi voltak.


Firenzéből a külön utat végtelenül megéri a La Reggia Delli Etruschi Fiesoléban, van közvetlen helyi busz, az étterem kb. 100 méterre van a főtéren lévő megállótól. A toszkán pacal a központi piacon zseni. A botanikuskert nekem nagyon tetszett, de lehet, hogy csak pont jókor kaptuk el a virágzást és az időjárást. Ha az Uffizitől nem telítődtök, a Casa Buonarotti egy nagyon jó Michelangelo-múzeum. Éttermek, amiket javaslok: Mangia Pizza, Del Fagioli, Cibreo. Ha a modern (brutalista) építészet érdekel titeket, a városba befelé hajtva álljatok meg a Chiesa Di San Giovanni Battista templomnál, műfaján belül nagyon jó.


Dario Cecchini egy celeb hentes az egyik hegyi faluban, ha dőzsölni szeretnétek olyan marhahúson, amit még egy év múlva is felemlegettek, ez egy jó hely rá.


Saturnia fürdője jó buli egy fél napra, olyasmi, mint az egerszalóki hegy illetve a törököknél Pammukkale.


Szintén ha a modern művészet bejön, akkor a Tarot Garden/Il Giardino dei Tarocchi nevű szoborpark jó megálló, Saturniával simán össze lehet kötni egy napra.


Bejelentkezés után látogatható egy szuper sajtműhely Volterra mellett, a Caseificio Formaggi Fratelli Carai, nagyon javaslom. Volterrát magát is, illetve benne az Enoteca Scali és La Vena di Vino borbárokat borkóstolásra, a Da Beppinot meg vacsorára.


Turisztikailag Lucca nem éppen ismeretlen, de azért sok magyar még nem hallott róla, érdemes elmenni oda is, ha van idő.


Ha érdekelnek az elhagyatott helyek, Ville Sbertoli néven találtok egy jelölést a Google Mapsen, Pistoia északi részén. Elhagyatott elmegyógyintézet, előtte nemesi palota, sok-sok gyönyörű fotózási lehetőséggel.


Tengerparton nem voltunk ezen a részen, abban nem tudok segíteni. Azt tudom, hogy Rosignanoban van egy mészkövet feldolgozó gyár, ami a veszélytelen gyártási melléktermékeket visszaengedi a tengerbe, amitől olyan türkizszínű lesz a víz, mint a karibi turistaparadicsomokban.

2021. máj. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Toszkána nem kifejezetten tengerparti nyaralásra a legalkalmasabb. Illetve, annál sokkal többet nyújt.


A klasszikus Firenze mellett ajánlom San Gimignanot, középkori Manhattan-nek is nevezik. Ezenkívül Volterra is rendkívül hangulatos.


Ahogy előttem is írták, Saturnia is érdekes hely, mi sajnos egy esős őszi napon jártunk arra, természetes kénes forrásból táplálkozó fürdő, ingyenes.


Dario Cecchini... Netflixen láttam őt, azóta is alig várom, hogy újra Toszkánába vigyen utam.


Toszkánában azt szeretem a legjobban, hogy már az autózás is egy élmény a dombok, szőlősök közt.

2021. máj. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Trasimeno tó esetleg? Ott van egy csomó kemping, kutyával jó lehet (tudom, nem Toszkána, de rengeteg látnivaló van nagyon közel).
2021. máj. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Dél-Toscana kisvárosait, falvait ne hagyd ki, meseszép mind, a köztük lévő tájjal együtt. San Gimignano, Volterra, Pienza, Montepulciano, Siena, Cortona stb.
2021. máj. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!