Kezdőoldal » Utazás » Európa » Most már szabadon lehet...

Most már szabadon lehet utazni külföldre?

Figyelt kérdés
Ha van védettségi igazolványod, és beenged a másik ország is (pl. Horvátország), akkor nem lehet gond, ugye?

2021. máj. 21. 18:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Országfüggő, van ahova mehetsz az igazolvánnyal (pl Szerbia), van ahova feltételekkel (pl Horvátországba mindkét oltásnak be kell lennie adva), van ahova nem mehetsz csak teszttel.
2021. máj. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól függ, melyik országba mész.
2021. máj. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Inkább az a kérdésem, turistaként utazhatsz-e már? Vagy kell lennie valamilyen oknak (üzleti, egészségügyi)?
2021. máj. 21. 22:12
 4/8 A kérdező kommentje:
Állítólag Magyarországról csak indokolt esetben lehet külföldre utazni, ilyen pl. a családlátogatás, de a turistáskodás nem.
2021. máj. 21. 22:12
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Eddig sem volt ilyen, kifelé nem kérdezték meg, mi célból mész. Annyi volt, hogy a konzuli szolgálat honlapján ki volt írva, hogy "Nem javasoljuk az utazást a világjárvány miatt". Kb. mint a "több Balaton, kevesebb Adria" szlogen. Lehetett és lehet utazni, most meg az oltottaknak főleg nem fogják azt mondani, hogy ha tehetik, ne menjenek sehova, hiszen az oltásra ösztönzésben konkrétan szerepelt a korlátozásmentes külföldi nyaralás lehetőségével való kecsegtetés is.
2021. máj. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Eddig is lehetett turistaskodni, en ketszer vootam mar a jarvany kezdete ota mint turista, egyetlen PCR teszt kellett.
2021. máj. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezt leginkább az adott ország követségének honlapján nézd meg. Mert az érvényes.
2021. máj. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Látogatóba már mentem Erdélybe, akkor igaz, hogy kicsit várost is néztem, de a határőrnek ezt nem mondtam. Rámijesztettek egy facebook csoportban, hogy ha azt mondod városnézni mégy, akkor nem engednek át.
2021. máj. 22. 20:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!