Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogyan ellenőriznek covid...

Hogyan ellenőriznek covid kapcsán az osztrák-magyar határon, ha vonattal utazom?

Figyelt kérdés
Ausztriából Magyarország felé utazva a vonaton felírhatják az adataimat, hogy akkor nekem karanténba kell majd mennem, ha hazaérek? Mennyire veszik szigorúan/ellenőrzik a karanténkötelezettséget a magyar oldalon? Azt hallottam, hogy ez már nem hatósági házi karanténnak számít. Szóval, be leszek jegyezve valahol, számíthatok ellenőrzésre, vagy tömegközlekedésen ezzel nem törődnek annyira?

2021. máj. 28. 18:31
 1/7 A kérdező kommentje:
Kiegészítés: nincs védettségi igazolványom vagy oltásom, ami mentesíthetne a karantén alól. A negatív tesztet meg Magyarországon nem fogadják el erre a célra.
2021. máj. 28. 18:34
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Épp most utaztam át a határon, a vonatjegyen kívül nem kértek semmit. Szerencsére.
2021. máj. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
En decemberben es februarban jottem haza Becsbol Budapestre, vonattal. Mindket alkalommal kb fel orat alltunk Hegyeshalomnal, 2 rendor ment vegig a vonaton, munkaltatoit meg ilyesmiket kertek... En diak vagyok, "vartam" a karantenomat, de mindket alkalommal amikor meglattak a magyar diakigazolvanyomat, egybol mentek tovabb es nem csinaltak semmit :) legkozelebb jovoheten megyek Ausztriaba, szinten vonattal, kivancsi vagyok mi lesz... Azota mar atestem a betegsegen, igy legalabb tesztet nem kell csinaltatnom :)
2021. máj. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó, esetleg ha már átutaztál, meg tudnád írni, hogy milyen volt az út, késett-e a vonat, milyen igazolásokat kértek? :)
2021. jún. 4. 12:42
 5/7 anonim ***** válasza:
Rendben, holnap utazom, majd megirom mi tortent :)
2021. jún. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Na itt vagyok, Hegyeshalomnal felszallt 4 osztrak rendor a vonatra, de csak setalni, senkitol nem kertek semmit :)
2021. jún. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Na az jól hangzik :D

Köszönöm a válaszokat!

2021. jún. 5. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!