Kezdőoldal » Utazás » Európa » Meg lehetne úszni úgy a...

Meg lehetne úszni úgy a karantént, ha először Dublinba érkeznék repülővel és onnan mennék vonattal Angliába?

Figyelt kérdés

Pár napra kéne csak visszamennem elintézni pár dolgot Angliába, de ehhez egy karanténba tesznek vagy 10 napig előtte. Annak ellenére, hogy már megvan a két pfizer oltásom. Viszont olvastam hogy Írországba érkezve nem kell karantén és gondolkoztam, hogy ha oda érkeznék és onnan mennék angliába vonattal akkor is betennének karanténba? A kolim tudná honnan érkeznék így egy hotelben szállnék meg inkább és ők csak annyit látnának hogy dublinból jöttem. Pre settlement-em is van ha az bármit segít a helyzetemen vagy nem tudom...

Lehet buta kérdés, csak már tényleg kétségbeesett vagyok mert van egy meghatározott nap amikor kint kell lennem a karanténból, de nagyon sokkal korábban se tudok most elszabadulni itthonról hogy hamarabb induljak és legyen időm a karanténra is.



2021. jún. 2. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:
17%
Érdekes lehet az a vonat, ami átmegy a két sziget között.
2021. jún. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
Istennek hala a brit hatosagok nem ilyen moslekok. Nem kell az indiai mutans, erted? Ellenorzes, karanten. Nincs okosba magyarosan.
2021. jún. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Természetesen nem.
2021. jún. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%

Én leírom hogy csináltuk.

Dublinba repültünk, csak teszt kellett.

Busszal elmentünk egy faluba az Észak Írország és Írország közötti részen.

Egész egyszerűen, ahogy a helyiek is csinálják a határmenti faluba átsétálnak, megmondom őszintén kutya nem kérdezi, nincs határőrizet arrafelé.Csak a hivatalos határátkelőkön van ellenőrzés.Belfastba megint busz, majd onnan komp Liverpoolba.

Hazafelé így szoktam.van még más trükk is de a legegyszerűbb ez.Rengeteg ingázó csinálja ezt.

Manchesterben dolgozom az Liverpoltól nincs annyira messze.

Inkább nem írom hányszor jöttem már így haza, meg mentem vissza.Ismerőeim is ezt csinálták.

2021. jún. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerencsére nem.
2021. jún. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
43%

Sehogy sem oldható meg az az ügy meghatalmazással más által, telefonon, email-en vagy valami?


Ha nem, akkor nyilván ott van az is amit fent írtak a határon átsétálós dolog. Tudtommal ha úgy érkezel Angliába, hogy azonnal mész is vissza, akkor nem kell sem karantén, sem a dupla teszt a 2. és 8. napon. Bár ha repülsz, elég macera megoldani úgy, hogy ügyintézés napján jössz, majd aznak visszamész. Kocsival tudtommal lehet jönni menni, csak egy otthoni teszt kell.


Amire még gondoltam, az az hogy a lokátor form-ba ugye több címet is meg lehet adni. Lehet az is működne, hogy amikor a megadott napon költözöl, akkor iktatod be az ügyintézést.


De egyébként szerintem nagyon macera egy ügyintézés miatt végig járni az egészed, eleve 120 font a két kötelező teszt. Szerencsére azt hiszem legalább magyarba karantén nem kell hisz be vagy oltva. Próbálj a covid-ra hivatkozni, és szólj hogy miképp lehetne ezt elintézni valahogy ezt másképp.

2021. jún. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!