Kezdőoldal » Utazás » Európa » Regisztráció a beutazáshoz -...

Isathand kérdése:

Regisztráció a beutazáshoz - Ausztria ??

Figyelt kérdés

Turistaként utaznék Ausztriába, de a regisztrációhoz meg kell adni egy osztrák címet, ahol a karanténidőszakot eltölthetem.

Nem értem miért kéri, mert ha van oltási igazolás, akkor nincs karanténkötelezettség. Egy napos kirándulás lenne a hegyekben, ezért konkrét címet sem tudok megadni. Kérem, aki regisztrált már, segítsen a kitöltésben!

Köszi!



2021. jún. 4. 18:38
 1/1 inkubátor válasza:

Kedves Kérdező!

Ugyanezzel a problémával találkoztam.

A konzuli szolgálattól a következő információt kaptam.

"Valóban, magyar állampolgárok nem karanténkötelesek. Mivel az osztrák hatóságok erre vonatkozólag nem módosították a regisztrációs weboldalt, a megoldást az jelenti, ha a látogatandó osztrák város egyik tetszőleges közterületét adják meg, vagy azt a valós címet ahol tartózkodni fognak. Ez utóbbi nem kötelezi Önt valós karanténra."

2021. jún. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!