Kezdőoldal » Utazás » Európa » A Spitzbergákon van nyári...

A Spitzbergákon van nyári munkára lehetőség? Valaki él/élt Longyearbyen-ben?

Figyelt kérdés

Szeretnék nagyon kiköltözni fiatalként a Spitzbergákra és átélni kicsit az ottani életérzést/életmódot, azonban nem tudom, hogy lehetne kijutni akár egy nyár vagy egy év erejéig.


Van itt bárki, aki kint él?


Diplomám még nincs, jövőre szerzem meg (kereskedelem), angolul és németül felsőfokon beszélek, norvégul jelenleg egy szót sem, úgyhogy valami turistaközpont ajándékboltosaként tudnám elképzelni magam, más munkát nem tudom, hogy norvég/orosz nyelvtudás nélkül lehet-e.


Ha privátban írsz és esetleg nem na, hanem csak egy év múlva, azt is megköszönném!


22L



2021. jún. 7. 18:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Személyes tapasztalatom nincs, nekem egy francia haverom dolgozott Izlandon tour guideként és azt mesélte, hogy teljesen elterjedt gyakorlat az, hogy a világ 4 sarkából összefújja a szél az ilyen egzotikus, de drága helyeken sok nemzet fiataljait, mert a helyieknek derogálnak ezek a melók. Se ő, se senki más nem tudott izlandiul, az angol + 1 világnyelv elég szokott lenni. Svalbard is hasonló, csak kisebb.


Persze ez a helyieknek nem feltétlenül tetszik (hiszen releváns végzettség nélkül csinálja mindenki), de ettől még lehet.


[link]


[link]

2021. jún. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ!! Köszönöm a honlapokat is, ezeket atbongesztem már, de személyes vélemények is érdekelnének. Haverod milyen munkát végzett Izlandon?
2021. jún. 8. 17:32
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Quad- és kajaktúrákat vezetett, meg a többnaposokon ő volt az általános chaperone és hangulatfelelős. Azt mondta, hogy igazából az utóbbi a lényeg, mindenkit jókedvűen tartani, plusz némi helyismeret meg az alapvető biztonsági dolgok betartása. Kajakra azt hiszem volt valami vezetővizsgája még otthonról.
2021. jún. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, ment a zöld kéz.
2021. jún. 8. 22:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!