Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen Pforzheim-Karlsruhe...

Milyen Pforzheim-Karlsruhe környékén élni? Minden szempont érdekel. Az emberek, a környezet, közlekés, természet, kirándulási lehetőségek, megélhetés

Figyelt kérdés

Szeretnék Németországba költözni. Egyedül mennék, nincs se rokon, se ismerős aki segítene. A németet nem beszélem túl jól, általános, hétköznapi dolgokról el tudok beszélgetni az emberekkel, elég jól értem a nyelvet, de azért nem vagyok B2 vagy C szinten hogy egy jobb állásra jelentkezzek és hogy pl. a politikáról vagy tudományos munkákról beszéljek. Az elején egy WG szobát szeretnék bérelni. Mi a véleményetek, látatlanban kiadnának nekem egy WG szobát? Úgy tervezem, hogy itthonról foglalok egy szobát, és ha már ott vagyok, akkor kezdek el munkát keresni. Az elején boltban, takarítóként vagy éttermi kisegítőként dolgoznék. Most kb. B1 a nyelvtudásom, ott szeretnék beíratkozni B2 nyelvkurzusra. Mennyire nehéz bejutni az integrációs kurzusokra? Mennyibe kerülnek? Kell-e hozzá lakcím, vagy jelentkezhet bárki?

Ti, akik ott éltek, mit gondoltok, vágjak bele, vagy maradjak itthon amíg megtanulok egy magasabb szinten? Én már nagyon mennék, mivel munkanélküli vagyok egy ideje. Még azt szeretném kérdezni, hogy most a korona miatt nehezebb munkát találni? Kb. 1 hónapon belül lehet munkát találni?



2021. jún. 16. 11:47
 1/1 anonim válasza:
Szia. Sikerült már kijutni Németországba?
2023. júl. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!