Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogyan lehet az EU-ban elköltö...

Hogyan lehet az EU-ban elköltözni egy másik országba?

Figyelt kérdés
Nincs bajom Magyarországgal, de úgy látom hogy a jövő az Romániában van. Ez hülyén hangozhat, de mostanában csak azt látom hogy miben előzött meg minket Románia. A gazdaságuk hatalmas mértékben növekszik. Bukarest hangulata tetszik még ha Budapesthez képest jelenleg egy putri. És így, hogy ott egyre érdemesebb lesz élni amellett hogy minden olcsó pár óra alatt hazautazhatok, mehetek Erdélybe vagy a tengerre is. Hogyan lehet pl Romániába költözni? Keresek egy munkát, eseteg felvesznek majd megyek és veszek egy házat?

2021. jún. 23. 14:01
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Kicsit tudatlan és tapasztalatlan vagyok a témába szóval a sértések is jöhetnek. Hazaáruló meg nem vagyok, ebbe egyezünk meg
2021. jún. 23. 14:02
 2/13 anonim ***** válasza:
74%

Elöször a legfontosabb, megtanulni az adott állam nyelvét igen jó szinten, anélkül semmi esélyed ott élni.


Közben összespórolsz annyit, amiböl ott 2-3 hónapig meg tudsz élni (lakás bérlet, kaució, rezsi, kaja, közlekedés, stb), meg keresel munkát, hogy ha odaköltözöl tudj dolgozni.

Ami a házvételt illeti, arra ne nagyon számíts, az még igen sok idö múlva lehet elöször aktuális.

2021. jún. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De az odaköltözésnek mi a menete? Igen, ezekkel én is számolok hogy tudni kell a nyelvet meg kell pénz. De ha lehetne munkám ott akkor csak annyi hogy fogom a kocsit és szerzek egy albérletet?
2021. jún. 23. 14:31
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi a menete? Ahogy írod: ffogod magad, beülsz az autóba és odamész, ahova akarsz és szerzel egy albérletet.
2021. jún. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
19%

"Kicsit tudatlan és tapasztalatlan vagyok a témába "


Ehhez képest olyan ténymegállapításokat írsz a kérdésed alatt, hogy fetrengeni lehet a röhögéstől..


:-DDD

2021. jún. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Igen, nagy körvonalakban ennyi. Amúgy én a helyedben Kolozsvárra mennék. Sokkal kulturáltabb, van egy csomó IT cég, és elég sok magyar is van. (Vannak magyar iskolák, még egyetem is, színház etc)
2021. jún. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Bukarest jobb mert közelebb a tenger
2021. jún. 23. 15:16
 8/13 anonim ***** válasza:
66%
Hát ha neked az szempont, hogy az a szutykos, ontó román tengerpart mihez van közelebb, akkor hajrá:D Egyébéknt meg szerinted Romániában eszméletlen magas az életszínvonal, akkor logikus, hogy eljutsz f*szább helyekre is nem?
2021. jún. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
91%
Bukarest jobb...??? Falkákban rohangálnak a kóborkutyák a többsávos főútvonalakon, lepukkant, sz.r koszos minden... Grrrr.....
2021. jún. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezö: javaslom, a nyári szünetet tötsd Romániában, járd végig a nagyobb városokat, a tengerpartot meg a kis településeket, mindenhol a kicsit kiesöbb részeket, és nézd meg az életszínvonalat.

Utána érdemes gondolkodni azon, hogy ott jobban éreznéd-e magad!

2021. jún. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!