Kezdőoldal » Utazás » Európa » Olaszországban mennyire nézik...

Olaszországban mennyire nézik a vakcina típusát a green pass-on?

Figyelt kérdés
Be vagyok oltva, viszont Szputnyikot kaptam. Nem szeretnék két naponta tesztelgetni ha nem muszáj! Tudom, hogy Olaszország hivatalosan nem fogadja el a keleti vakcinákat, a kérdésem arra vonatkozik, hogy mi történik a gyakorlatban. Van QR-kód olvasás? Elég ha felmutatod? Vagy netán van ahol senkit sem érdekel? Minden leírt tapasztalatot és választ köszönök!

2021. aug. 20. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Akkor vedd fel a Janssent, ha eltelt a 4 hónap a 2. óta. Nekem múlt héten Ferihegyen boarding előtt alaposan nézték, kint már csak az appot kellett villantani.
2021. aug. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%

Én július végén voltam kinn, Lignanoban, az olasz tengerparton. Mivel nekünk egy magyar barátunknak régebben volt ott hajója az egyik ottani kikötőben, Aprilia Marittimában, ezért ennek a barátunknak az egyik régi jó, osztrák barátjánál laktunk a kikötőben, egy általa rendszeresen kiadott (és gondolom, Olaszországban adózott) családi házban.

Tőlünk július végén ő megkérdezte, hogy milyen vakcinát kaptunk, és mondtuk, hogy Pfizer, és bemondásra elfogadta. Éttermekben nem kérdeztek soha sehol semmit, sem a kikötőben, Aprilia Marittimában, sem Lignano népszerű negyedeiben: Lignano Sabbiadoron, illetve Lignano Pinetán.



Mondjuk én duplán szerencsés vagyok, egyrészt mert kaptam vagy 50 db tesztet ingyen baráttól, aki eü-ben dolgozik, másrészt pedig azért is , mert Pfizerrel lettem oltva.

2021. aug. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nem telt el még 4 hónap, és tudomásom szerint Szputnyikra nem engedik meg a Janssent. Pedig ez lenne az ideális megoldás abban igazad van.
2021. aug. 20. 20:14
 4/7 anonim ***** válasza:
6%
Miért akarod a kiskapukat keresni? Nem fogadják el a sputnikot mert nincs semmiféle engedélye. Te tudtad amikor beadattad akkor viseld ennek a következményeit. Az ePlF-et nem kspod meg anélkül meg nem mehetsz. Ha nem is kérik és kint covidos leszel olyan büntetést akasztanak a nyakadba hogy adhatod el a házad hogy kifizesd.
2021. aug. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ma jöttünk vissza Rómából, a barátaimból 2-nek Sinopharm oltása volt és nem fogadták el sem a Colosseumnál, sem az éttermekben (ha be akarsz ülni a belső helyiségekbe akkor kell a green pass), csak a 48 óránál nem régebbi negatív tesztet.
2021. aug. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem fogják elfogadni, mert nem EMA-engedélyes. Pont.
2021. aug. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Olaszországon belül hova mész? A palermói repülőtéren semmit, ismétlem, semmit nem néznek. Kisétálsz és kész. Mondjuk ez valahol elég szomorú, de ez van. De itt egész Szicíliában elég lazán veszik ezt a vírust, eddig egyedül a palermói katedrálisban kértek tőlem green pass-t, pedig bejártam már a sziget felét.QR-kódot nekem nem olvastak.


Egyébként a keleti vakcinát nem fogadnál el, de mint látod, a napfényes Szicílián senkit nem izgat az oltás. :)

2021. aug. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!