Kezdőoldal » Utazás » Európa » Párizsnak mely kerületei...

Párizsnak mely kerületei biztonságosak? Melyek a veszélyesek és a legveszélyesebbek?

Figyelt kérdés
Az első 9 mennyire biztonságos?úgy tudom az leginkább a belváros de a 10-11 már durvább. Viszont nem tudom hanyadik kerület a legveszélyesebb Párizsban. Az első 9-en belül is van jobb kerület a többihez képest vagy az teljesen a belváros? Párizs 20 kerületében csak az a 104 négyzetméter tartozik alig több mint 2 millió lakóval mert az a központ és a többi 8 millió lakos màr csak az agglomeráció része vagy abba a kis területbe csak az első pár kerület tartozik mert az a központ és a 20 kerülettel együtt már a teljes lakosság és terület van meg? A felhőkarcolós rész hanyadik kerület Párizsban és mennyire biztonságos úton lehet oda eljutni a belvárosból? Az első 9 kerületben belül is lehetnek rosszabb részei? Koronavírus helyzet jelenleg hogy áll ott és az átoltottság?

2021. aug. 23. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Voltam már kétszer Párizsban, és nem lett bajom. Úgyis, hogy egyszer véletlenül rossz helyen szálltunk le a buszról, és szinte csak feketék voltak, meg egyszer spiccesen sétáltam vissza a szórakozóhelyről 3 km-t hajnalban. A belváros teljesen oké, éjszaka pedig ne járkálj az északabbi külkerületekben, és a pályaudvarok körül.


Gondolom a La Défense-ra gondolsz. A XXI. kerületben van.


Jó utat!

2021. aug. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Viszont engem pontosabban érdekelne hogy pl mi szàmít belvárosnak? Az elsö 9 kerület még teljesen belváros? Párizsnak nem csak 20 kerülete van? Vagy ez hogy müködik? Utána olvastam egy pár dolognak azok alapján az elsö 9 kerület a teljesen belváros de annyira azèrt nem ismerem Párizst.
2021. aug. 23. 17:23
 3/6 anonim ***** válasza:
2021. aug. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kösz a linket! A 3. ès az 5-6 kerület miért maradt ki? Az nem olyan bizonságos?
2021. aug. 23. 17:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Menj el a nevezetességekhez, akkor nem lesz semmi bajod. A lakótelepeken meg, ahol nincs semmi látnivaló, és prblémásabbak úgysem mennél.
2021. aug. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan tekinthető belvárosnak az összes számozott kerület (azaz a "hivatalos" Párizs). Azon belül már nehezn tudnál kijelölni egy központi területet.
2021. aug. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!