Kezdőoldal » Utazás » Európa » Külföldi országban külföldi...

Külföldi országban külföldi (magyar) konzulátuson lehet csináltatni olyan személyi igazolványt, melyet tudok útlevélként használni?

Figyelt kérdés

2021. aug. 26. 17:07
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Jézus ereje.
2021. aug. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

Én úgy tudom, hogy lehet személyit csináltatni külképviseleteken, de menj fel a konzulátus oldalára, és megtudod.

A kérdésedet egyébként nem teljesen értem, az EU-n belül utazhatsz személyivel. Az útlevél meg útlevél, azzal mehetsz az EU-n kívülre.

2021. aug. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

A személyi nem az útlevél szinonimája és teljes értékű igazolványt nem gyártanak ott helyben neked. Ideiglenes útlevelet ki tudnak állítani (persze csak az eredeti elvesztése, tönkretétele után), de ne hidd, hogy ne lenne atom szívás a használata a határokon.


[link]

2021. aug. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi
2021. aug. 27. 02:33
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
#3 Ez nem igaz. Konzulátuson lehet igényelni teljes értékű útlevelet és személyi igazolványt is. Az ideiglenes útlevél akkor kell, ha nyaraláson elveszíted az útleveledet és azonnali megoldás kell, hogy egyáltalán haza tudj utazni.
2021. aug. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!