Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szaloniki és környékén milyen...

Szaloniki és környékén milyen látnivalók vannak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 3 napra megyünk a családommal Szalonikibe és szeretném tudni miket érdemes a környéken megnézni. A városról azt olvastam bejárható gyalog is és van egy pár kultúrális látnivalója, szóval itt az alap dolgokat nagyjából tudom amiket a google első keresésre kidobál, de ha valaki tud még kicsit ismeretlenebb látnivalókat vagy egy jó strandot ne tartsa magában. A meteorákat szeretnénk megnézni még, ezzel kapcsolatban kicsit tudatlanok vagyunk, itt minden segítséget elfogadok. Illetve még egy PAOK (foci) meccsre is szeretnénk kimenni ha valaki esetleg tudja milyen árban mozognak a jegyek és leírná azért hálás lennék. Igazából mindenféle segítséget és tippet nagyon szépen köszönök! :)

2021. szept. 19. 22:02
 1/5 anonim ***** válasza:
3 nap nem sok mindenre elég sajnos. A Meteorák azért messze vannak onnan, több óra kocsival. Tehát egy teljes napot elvisz. De érdemes bevállalni, mert csodálatos. Túrázni is lehetne az Olimposzon, ott vannak bájos hegyi falvak. Valamelyik szigetre is áthajózhattok,ha belefér az időbe.
2021. szept. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szaloniki egy kellemes város, klassz a tengerparti sétánya és jó a anglata. Bár szerintme 3 nap épp elég belőle.

A félszigetre lemehetsz strandolni, de így szeptember vége felé már kezd hűlni a víz. Ha bírod a 21-22 fokos vizet, indulj neki.

Emellett már nem igazán tennék be egy meteorás kirándulást, az tényle gegy egész nap.

Amőgy tripadvisor rendkívül jól rangsorolja, az adott helyne mit tartottak érdemesnek felkeresni a látogatók.

2021. szept. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is a kikötői sétány meg a hegyi falvak mellett a hajókázást javasolnám. 😊
2021. szept. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az ötleteket! A meteorákat mindenképpen meg fogjuk nézni, de sajnos igazatok van abban, hogy az idő talán szűkös ennyi programnak, 3 napra zsúfolva. Viszont ha már ott vagyunk, mindent megszeretnénk nézni amit lehet. :)
2021. szept. 21. 21:54
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy napot én mindenképp szánnék azért a pihenésre, ülj ki egy tavernába, kérj ki magadnak valami autentikus görög ételt, dőlj hátra, szívd be mélyen a tengeri levegőt és élvezd a szabadságot. :) Pihenj. :)
2021. szept. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!