Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha két keleti vakcinára kapok...

Ha két keleti vakcinára kapok egy harmadik ema által elfogadott oltást, akkor utazhatok szabadon, pcr teszt nélkül? És hány napig érvényes a pcr teszt?

Figyelt kérdés

2021. szept. 22. 11:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Erről volt szó. Utolsó információim szerint nem, kivéve, ha a 3. az egydózisú Jansen, vagy mi. Azt viszont Szputnyik után nem kaphatod, csak Sinopharm után, szóval nem mindegy, melyik keletit kaptad.
2021. szept. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem utazhatsz. A PCR teszt érvényessége meg országonként változó
2021. szept. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyelőre csak akkor, ha a 3. oltás az egydózisú Janssen, mert az EU szemében a te két keleti oltásod semmis, a többi nyugatiból pedig 2 dózis kell a védettséghez.


Ujhelyi István elvileg benyújtott valami javaslatot az Európai Parlamentben, hogy változzon a helyzet, de egy egyelőre csak javaslat.

2021. szept. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem egységes Európában. Van olyan ország, ahova mehetsz teszt és oltás nélkül, más ország akkor is kér tesztet, ha be vagy már oltva.


Az EU-n belül sincs egységes rendszer, nemrég olvastam egy EU tag minisztériumának honlapján valami ilyesmit "ha két phizer oltást kapott a személy a második oltás után két héttel léphet be, ha egy pizert és egy sputnikot, akkor a második oltás után három héttel, ha két pizert és egy sputnikot, akkor a második oltás után két héttel..." és ez ment oldalakon át rengeteg féle verzióval.


Aztán utána kiderült a gyakorlatban, hogy úgy értettek, hogy visszaállítják a határellenőrzést, hogy csak a shengeni határaikat tekintették határnak, tehát én mehettem mindenféle ellenőrzés nélkül.

2021. szept. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%
Olvass újságot, nézz TV- Rádióhíreket. Ott minden "szabály" fellelhetö....
2021. szept. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Olaszországba lenne az utazás,

Két sputnikra kaptam egy harmadik modernát

Szlovéniába elfogadják a magyar védettségimet , ott nincs hond, csak olaszországban nem

Határátlépésnél csak a Pcr tesztet fogadják el?

2021. szept. 23. 12:11
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Így biztosan nem mehetsz Olaszországba. A konzuli szolgálat honlapján kell nyomon követni a szabályokat. Jelenleg negatív PCR vagy antigén-gyorsteszt eredmény után utazhatsz be, érvényessége 48 óra.


[link]

2021. szept. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Kérdezném a kérdezőt, mi.lett végül,mit fogadtak el az olasz hatóságok?
2021. okt. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Biztonság kedvéért csináltattam egy tesztet ami negativ lett.

Sem a szlovén sem az olasz határőr nem kérte el oda sem, vissza sem.

Az olasz határőrnek egy kérdése volt "mennyi cigi van az autóban"

2021. okt. 26. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!