Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szerbiából ha többet akarok...

Csepregi21 kérdése:

Szerbiából ha többet akarok behozni magánszemélyként mint a megengedett, gondolok cigaretta és alkohol,akkor mekkora vám összegre kell számítani?

Figyelt kérdés

2021. okt. 24. 16:01
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Hivatalosan akarom behozni, nem csepmpészetről van szó.
2021. okt. 24. 16:02
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Mivel nem uniós tag, gyakorlatilag semmit.
2021. okt. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Kifizeted az adott termékre vonatkozó ÁFA-kulcsot, amit általában 27%, nyilván előtte Szerbiában visszaigényelheted a befizetett ÁFÁ-t. Most, hogy cigaretta meg alkoholnál mi a helyzet azt nem tudom, az biztos, hogy megvan oldva a rendszer úgy, hogy ne érje meg neked, külföldről behozni, alkoholt meg cigarettát legálisan.
2021. okt. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
És mi alapján számolja ki az áfakulcsot, lévén hogy a szabadkai piacon sehol se kapok számlát vagy nyugtát. Vagy vesz egy hazai középárat az adott termékhez és azzal számol?
2021. okt. 26. 22:01
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha valamiért nem kapsz számlát, akkor már a vásárlást sem legális módon bonyolítottad le, ez a törvény, az már más kérdés, hogy nincs betartatva.
2021. okt. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Értem, akkor erről kerestünk, semmi nélkül bizonyítani hogy mikor hol mennyibe volt, így számolni se lehet
2021. okt. 26. 22:30
 7/12 anonim ***** válasza:

Mindenesetre én nem dicsekednék a határon, hogy számla nélküli cuccokat akarok átvinni. :)

Hidd el alkoholt meg cigarettát nem éri meg LEGÁLISAN behozni, ha megérné mindenki ezt csinálná, sőt Szerbiában is egyre kisebbek az árkülönbségek a magyarhoz képest, igy még illegálisan sem nagyon éri meg. :)

2021. okt. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát azért az árkülönbségek szerintem jócskán megvannak.Röszke után az első szerb benzin kúton a 100as bond kb 900 Forint. De Szabadkán találkoztam már 450 Forintossal is. Boltból zárjegyes,és öt még blokkot is adnak, róla.Ebből kiindulva ha mondjuk 300forint lenne a vám dobozonként akkor kb 750- 1200 be jönne doboza és azért 6 kartonon már jelentős az árkülönbség a házaihoz mérve. Azért 6 csikrol beszélek mert párommal 2en dohányzunk , lehet matekozni a fogyasztáson hogy saját részre lenne-e így is. De ha már úgyis piacolunk akkor ez is egyfajta spórolás lenne.
2021. okt. 30. 02:47
 9/12 A kérdező kommentje:
Na most az alkohol megint érdekes dolog. Azért nyílván abból nem ládaszámban hoznám a hamis Jägert.De pl vannak ott is italboltok, ahol szoktam vásárolni. Az eredeti italokat blokkal adja itthonról szinte fillérekért. 1literes 50fokos szilvapálinka csicsás üvegben 1600 forint, na most ha bevámolom akkor kb 2200be kellene lennie, és mondjuk ajándékba egy névnapra tökéletes, de mellette mondjuk jó lenne még valamilyen 2 üveg bármi más.
2021. okt. 30. 02:57
 10/12 A kérdező kommentje:
5ösnek válasz hogy nem mindenhol adnak blokkot a piac körül sem, a magyaroknak meg pláne nem hisz az forintban fizet. Én tapasztalatom az hogy ha váltok dínárt és azzal fizetek akkor kapásból van blokk is. De most ugye ha kimész 300eurónak megfelelő forinttal nem fogsz pénzt váltani mikor lehet azzal is fizetni, főleg hogy jobban szeretik a forintot mint a saját pénzüket és jobban is lehet alkudozni ha HUF-al fizetsz
2021. okt. 30. 03:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!