Kezdőoldal » Utazás » Európa » Varsó a kedvenc európai...

Varsó a kedvenc európai nagyvárosom. Szerintetek jó döntés?

Figyelt kérdés
Varsó a kedvenc európai nagyvárosom. Sztetek ez jó döntés? Tetszik hogy a központja tele van téve felhőkarcolókkal toronyházakkal. Nektek mi a kedvenc európai nagyvárosotok?

2021. nov. 14. 08:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

Nekem Miskolc.

Szép belváros,rengeteg kirándulóhely van a környéken.

2021. nov. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%

Szinte bármi, csak pont Varsó nem. Semmilyen épített öröksége nem maradt meg, számomra egy lélektelen betondzsungel. Borzalmas. Ettől talán még Berlin is jobb, pedig az sem egy matyóhímzés.

Az európai városok értékét a történelmük, az épített örökségük adja. Minél régebbi, és minél eredetibb, annál jobb. Egy dolog nem kell egy európai városba, az pont a felhőkarcoló. Ha toronyház kell, Amerikában nézz szét.

Az én két személyes kedvencem Prága és Bécs, illetve a titkos tippem Potsdam ami (mivel nagyjából érintetlen maradt a háborúban) szinten mesés. De akár Párizs, Róma, sorolhatnánk reggelig.

De hogy a varsói betondzsungel egyáltalán hogy merült fel ebben a körben, esküszöm az ötletet sem értem.

2021. nov. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%
Nekem is, bár szerintem az ilyesmi nem egy "döntés". De Varsó tényleg csodálatos. Változatos, fejlődik, gazdag a történelme, gyönyörű zöld, olcsó, jó a tömegközlekedés, pezseg a kulturális élet, a kaja-pia olcsó... És összességében nagyon jó hangulata van.
2021. nov. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
23%
Sugárban okádok Varsótól meg általában Lengyelországtól.
2021. nov. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
43%

Hát én nem tudom, aki mondjuk Barcelona, Madrid, Párizs, London, München, Firenze, Róma, Velence, Brugge vagy Athén helyett azt mondja hogy Varsó, meg főleg hogy Miskolc...ott azért szerintem van baj.


Elhiszem kérdező, hogy Varsó tetszett a legjobban azok közül a városok közül, ahol eddig jártál, de azért szerintem nézz még körül máshol is, mielőtt odaköltözöl:)


A Miskolcos válaszadót pedig tényleg nem tudom hova tenni, még magyar viszonylatban is kifejezetten retek hely.

2021. nov. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
Ha neked az a kedvenc, akkor az. Hogy jó döntés e? Mi honnan tudjuk azt? Egy várost kedvencnek nevezni nem olyan ami jó vagy rossz hosszadalmas életre kiható átgondolás eredménye kell legyen. Meggondolod magad lesz egy másik kedvenc helyette vagy mellé. Ennyi.
2021. nov. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%
Nekem Prága, de Varsó is biztos szép hely. Ott még jártam. Azt hallottam hogy nagyon sokat fejlődött, Budapest elbújhat mögötte.
2021. nov. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%

Kedves 5., az általad felsorolt városok kétharmadában jártam már, sőt, sok egyéb szép helyen is. (Pl. Isztambul és Amszterdam miért maradt ki, ha már egyszer kizárólag Európában gondolkodunk? Sokkal szebbek, mint Athén.) Ezzel együtt is Varsó az, ahová mindig visszajárok, amikor csak tehetem, mert megragadott a hangulata. Mi hihetetlen van ebben? Valószínűleg jobban ismerem nálad, több értékét láttam már. Van ilyen. Ja, és speciel Miskolcot is szeretem, bár annál szebb városban élek. :)

Üdv, a 3. válaszoló

2021. nov. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%
Én kedvelem Miskolcot.
2021. nov. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
88%

Mármint mi az, hogy jó döntés-e? Ízlésnél ez értelmezhetetlen.

Ha van egy kék meg egy piros cipő és neked a kék tetszik jobban, a piros kicsit se, nekem meg a kék egyáltalán nem, akkor miattam inkább a pirosat vennéd meg? Na ugye, hogy nem.

Ha Varsó tetszik a legjobban, akkor az tetszik. Egyébként szerintem is szép hely, mondom ezt úgy, hogy kb 20 európai országban jártam már (Madrid pl szerintem egy lapon sem említhető Rómával, de ha valaki ezt fordítva gondolja, hát akkor megállapítom, hogy eltérő az ízlésünk.

2021. nov. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!