Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hová lenne érdemes kiköltöznöm?

Hová lenne érdemes kiköltöznöm?

Figyelt kérdés

Az alábbi országok azok, amik szóba jöhetnek az EU-n belül, de nem tudom, hogy hol tudnék azzal a tudással kint boldogulni, amim van.


Közgazdász diplomám van kereskedelem és marketing alapszakon, illetve egy pénzügy-számvitel FOSZK papírom. Angolul középfok és felsőfok közötti helyen vagyok, nagyjából félúton. Szívesen tanulnék akár mesterképzésen is, amennyiben van rá lehetőségem.


Szerintetek melyik országban van erre a legtöbb lehetőségem az alábbiak közül?


Tudom, hogy az angol csak Máltán hivatalos nyelv, de a többi országban, amit soroltam, elvileg a lakosság angy százaléka beszéli, így ameddig tanulnám a saját nyelvüket, addig lenne szükség az angolra, hogy tudjak boldogulni.


TI hová mennétek a helyemben?



2022. jan. 14. 09:34
A kérdező szavazást indított:
Málta
Dánia
Svédország
Finnország
Hollandia
10 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%

Albánia,montenegro,macedónia,moldova, koszovó,esetleg még bosznia....

na itt tárt karokkal várnak.

Céges lakás, céges autó, céges teló, persze legújabb ájfon,menjél gyorsan, vissza se gyere.

2022. jan. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 BeefEater ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, de erre a közgázos diploma nem lesz jó, a FOSZK-ról meg leginkább azt sem tudják, hogy mi lehet.

Ha ezen a területen szeretnél elhelyezkedni, akkor a célországban mindenképpen valami helyi képzést el kell végezned, hogy a helyi szabályokat is megtanuld. Ez biztos, hogy a helyi nyelven lesz.


Kimehetsz olyan EU országba, aminek a nyelvét nem beszéled, de akkor kell, hogy legyen elég pénzed, hogy fenntartsd magadat amíg nyelvet tanulsz. Szerintem egy kicsit komolyabban tervezd ezt meg, mert így kicsi az esélye, hogy sikerülni fog.

2022. jan. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
7%
Elmennek tavasszal a valasztasra, es tennek azert, hogy Magyarorszag ne zuhanjon a szakadekba. Maskulonben mar reg tanulnek nyelveket, es tisztaban lennek vele, hogy igy a csomagszallitas marad, gyari munka, mosogatas.
2022. jan. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Szerintem Hollandia a legjobb.
2022. jan. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Hollandiában élek. Kb mindenki beszél angolul, de azért elvárás, hogy tudd az ország nyelvét, ahol élni akarsz.

A diplomad valóban semmit nem fog érni itt, így gondolkozz el azon, mi az a munka, ami valóban érdekelne és tudnád és szeretned is csinálni.

Csak úgy indulj el, ha van fix lakhatasod kilatasban, minimum 6 hónapra elegendő felretett pénzed -egeszsegbiztositas alap minimum 100euro/hó, mellé 380 eigen risico, ha háziorvoson kívül máshova is kellene menned, plusz a lakbér, ezeken felül a megelhetesedre legyen elég, amíg nincs munkahelyed.

2022. jan. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

@5 Most őszintén? Szerinted tudja, hogy mi az az 'eigen risico'? :)))) Miért nem magyarul írod le neki?


De kedves kérdező, amire az 5-ös utal, a saját kockázat: az első kb 380 euró eü-s költséget neked kell állni az olyan ellátásokra, amik az alapbiztosításban benne vannak s minden biztosítónál ugyanazt tartalmazza az alapbiztosítás. S mindez annak ellenére, h havi min. 100 euró a havi egészségbiztosítás, ami kötelező. Ezen felül választhatsz kiegészítő biztosításokat meg fogorvosi biztosítást. Ez mind extra a már említett alapbiztosításon (min. 100 euró/hó) felül. S még így van jónéhány ellátás, ami még így sincs fedezve. :(

2022. jan. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
....S még így is van.....
2022. jan. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

6!


Ha nem tudja, akkor megkerdezi, de esélyes, hogy a risicot simán bárki megerti. Amúgy ha már belém kötsz, azt meg te említsd meg, hogy pl a fogorvosi biztosítás az nem úgy működik, hogy akarod és megkötöd, hanem előtte a fogorvosodnak el kell végeznie egy saneringet,

vagyis megnezi, egészségesek e a fogaid, várható e nagyobb kiadás és ha igen, a biztosító visszautasit.

2022. jan. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

@8 Ezt nem tudom, honnan veszed. Nekem soha nem csináltak ilyesmit. :) Tavaly volt először fogorvosi biztosításom s nem volt ilyesmiről szó.


Elképzelhető, h van ilyen biztosító, de nem ez az alap.


A "risico"-t lehet, hogy megérti, de azt, hogy "eigen" nem valószínű. :)))))

2022. jan. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Ja, az se valószínű, hogy érteni fogja, hogy "sanering". :)))

Komolyan elfelejtettél magyarul????? :))))

Nem kötekedni kívánok, de ez nagyon gáz. :) Persze nem vagy ezzel egyedül. Sajnos sokan vannak, akik átlépni országnak határa s felejteni gyorsan anyanyelv. :))))

2022. jan. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!