Kezdőoldal » Utazás » Európa » Montenegrói tengerpartról...

Montenegrói tengerpartról megosztaná valaki az élményét?Árak, minőség stb

Figyelt kérdés
2022. jan. 15. 19:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Olcsó és jó mínőségű.

Több ismerősöm volt már, már próbáltak rábeszélni hogy menjek velük.

Van olyan is aki visszajár, mert annyira jó.

Mostanában kezdik német és angol turisták felkapni, meg albániát is, ott főleg Durres megy nagyon, tengerparti város, iszonyatosan megy a turizmus arrafelé.

2022. jan. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom, Facebook-ozol-e, de van ez az oldal: [link]

Korrekt tapasztalatokat és sok hasznos információt találhatsz itt.

2022. jan. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

1

Annyira nem olcsó már Budva meg Kotor környéke, cserébe moccanni sem lehet a turistáktól.

2022. jan. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
31%

Budva és kotor környékén legendás éjszakai élet alakult ki az utóbbi években.

nyáron tele szórakozóhelyekkel, pubokkal, éttermek, night clubbok.

Sajnos ez magával hozta a montenegrói alvilágot is.

Túlszámlázás,turisták lerántása pénzzel, rosszlányok a kuncsaftot kizsebelik, ha meg ellenáll, jön a fiúja, aki kioszt pár taslit, lehetne még sorolni a finomságokat.

Ettől keményebb dolgok is vannak, sajnos mostanában arrafelé,igazából pár éve tele vannak az újságok hogy miféle élet van a montenegrói tengerparton.kb magyarország 90-es évek.

2022. jan. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

4.

"Sajnos ez magával hozta a montenegrói alvilágot is."

Nem akarlak elkeseríteni, de Montenegróban az alvilág hozta létre a turizmust :) Túlromantizálod a dolgot, Montenegró mindig is így működött. És nem, nincsenek keményebb dolgok és nem olyan, mint a 90-es évek Magyarországa...

2022. jan. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Levagytok maradva.

Montenegroban aki jártas a politikai meg gazdasági hírekben nagyon komoly éjszakai élet épült ki, ami sajnos a turizmusra is rányomja a bélyegét.

2022. jan. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
23%
Igen, magyarázd meg nekem, aki itt élek évtizedek óta... Ti magyarországi magyarok olyan furik tudtok lenni...
2022. jan. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

7-es merrefelé vagy?

Összefuthatnánk ha tényleg itt vagy?

6-os voltam.

2022. jan. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
40%

8.

Sutorina

De most épp síelni vagyunk, onnan meg a másik otthonunkba megyünk Szerbiába, hónapokra.

2022. jan. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
85%

Én inkább másik oldalról közelíteném meg. Alig 18 évesen jártam ott először, 6 évvel ezelőtt. Nemhogy tömegturizmus nem volt, de én voltam a nyugati istencsászár. Fillérekért ettem lakomákat, jókat beszélgettem a hostelesbácsival, nagyokat túráztam egy helybéli baráti társasággal.


6 évembe telt, hogy a barátaimat meggyőzzem, hogy Montenegrót igenis látni kell, még abba is belementem, hogy ne az én hátizsákos formámban menjünk, hanem rendesen szállodába, ellátással stb.


Egy feldúlt, orosz-német kupleráj. Nagyjából így tudom jellemezni. Minőség zuhant is a béka feneke alá, az árak meg szépen elkezdtek igazodni a fenti duó pénztárcájához, akiknek ez még ígyis gatyarohasztóan olcsó, és szórják a pénzt. Megértem, mindenki pénzből él, de egy sült halért és lepényért, 1.5 deci borért és 3 deci szódáért fizettem 25 eurót, ami akárhogy nézem 9.000 forint. Félreértés ne essék, nem vagyok fillérrágó, csak ehhez az összeghez Párizsban szoktam, nem Montenegróban.


Hol van már, mikor a pincérbácsi maga ajánlotta a különleges cevapokat, mert ugye minden étteremnek megvan a saját fűszerezése, és mikor mondtam, hogy vega vagyok, hozott "zöldségcevapot" és a húsból is kis kóstolót, mondván ilyet egyszer látok az életben. Jó is volt. Hol van az, mikor az idegesfejű vendéglátósok nem a német lágert mérik korsóba, majd viszik rögtön a következő kört, hogy legyen ideje felvenni a hamburgert sült kurmplival a pljeskavica helyett.


A strandok egyébként jók lennének, csak menj reggel! Nálam amúgy a pofátlanság kiverte a biztosítékot. Helyszín: Mogren Beach. Nem adnak nekem 1 napágyat, mert csak párosat lehet venni asztallal. Poén, hogy a barátaim próbálták lehűteni a hirtelen felforrt agyvizemet, és a bácsi felismerte a magyart. Mikor kiderült hogy sem oroszok, sem ukránok, se németek nem vagyunk peeeeersze, hogy kaptunk napozóágyat - hármat - még kedvezményt is kaptunk, mert a magyar barát.


Elnézést, de most sikerült kirinyálnom magamból, ami nyár óta nyomta a szívemet. Főszezonon kívül még így is nagyon ajánlott, mert Montenegró csodálatos, rengeteg természeti adottsággal, kiváló, ízes konyhával, páratlan balkáni virtussal. Olyan, mintha a görögöket és a balkánt összegyúrnánk, hatalmas formák.

2022. jan. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!