Kezdőoldal » Utazás » Európa » Nyáron megyünk Görögországba...

Nyáron megyünk Görögországba nyaralni autóval. Szerbián és Észak-Macediónián fogunk kersztül utazni. Mivel nem EU-s országok, kell útlevél, vagy személyi igazolvánnyal is átengednek a határokon. Szerbiában benzinkúton elfogadnak Eurót?

Figyelt kérdés

2022. febr. 16. 09:45
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell, csak ajánlott. Én zöldkártya nélkül mentem albánia déli részéig, egy helyen próbálták kérni de úgy csináltam mintha nem érteném, nem volt gond. Elfogadják, de nem árt bankkártya, gondolom van.
2022. febr. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Persze, bankkártya van.
2022. febr. 16. 10:00
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Vigyél útlevelet, a Szerbek kérni fogják.
2022. febr. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%

3.! Még ideiglenes személyi is elég a szerbeknek. Ne írj hülyeséget. Buzgómócsing hülye lehet az, aki kéri, de nem jogosult rá.

Még a régi, könyv formátumú személyi is megfelelő. Utóbbi csak továbbutazás esetén nem jó. Macedóniába csak a kártya formátumú, nem ideiglenes személyi jó.

2022. febr. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Bocs, én legutóbb 2008 ban voltam busszal. Akkor kellett...3-as.😁
2022. febr. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Európában mindenhová elég a személyi kivéve egyesült királyság, oroszország, belarusz, ukrajna, kaukázusi országok. Meg koszovóban csak az ujjlenyomatot tartalmazó chipes személyit fogadják el.
2022. febr. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
10%

Tényleg lassan 20 éve vegyaunk Egyesült Európa, és kb 15 éve Schengen, meg ilyenek. Csaupa magasztos, nagyszerű és értelmes dolgok ezek, például az európai polgárok már el is felejtették, milyen az az útlevél, vagy határellenőrzés. Te pedig meg sem értetted a magad putrijából, hogy európai polgár vagy.

De ezt a felettem szólók kevesebb korholással már elmondták neked.

Én csak arra szeretnék kitérni, hogy megkérdezzem, ugyan mi a fene az az érv, ami miatt te kocsival hajtasz át a Balkánon csak azért, hogy Görögországba érj.

Tudom, nem érted, de akkor mondom... Múlt héten Santorinibe láttam repjegyet 6500 forintért. Ma konkrétan Athén 7000 Ft/irány, Mikonosz 10000, Szaloniki 13.000.

Ha négyen mentek is, az útdíj meg a gumikopás többe kerül, mint ami a repjegyetek lenne. Arról nem is beszélve, hogy a hülyegyerekeid végig fogják vinnyogni az utat.

2022. febr. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7-es hozzászóló:


- Szerbia és Észak-Macedónia nem tagja sem az EU-nak, sem a Schengeni egyezménynek.


- Nincs szükségem a korholásodra.


- Nem tartozom indoklással Neked, mert autóval megyek, de mégis megteszem. A Sithonia félszigetre megyünk, egyszerűen azért, mert az tetszik. Onnan kb. 2 óra autózásra van a Thessaloniki reptér. Onnan vagy auót bérlünk, ami nagyon drága, vagy taxi/busz, stb..., ami szintén elég drága. Nem beszélve arról, hogy SUP-ot és felfújható kajakot is viszünk, amit repülőn nem lehetne. Az megint csak rám tartozik, hogy szeretnék-e élni az általad említett olcsó repülőjáratokkal, vagy mennyire kopik el a gumi az autómon.


- A családi állapotom sem tartozik rád, valószínűleg neked vannak vinnyogó hülyegyerekeid, ezért írtad ezt. Egyébként nincsenek gyerekek, ketten mennénk a feleségemmel.

2022. febr. 18. 07:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!