Kezdőoldal » Utazás » Európa » Tenerife vagy Benidorm?

Tenerife vagy Benidorm?

Figyelt kérdés

Szerintetek Tenerifén vagy Benidormban érné meg jobban vállalkozni?

Hol több a turista?

Meglepődve néztem, hogy Tenerifén olcsóbbak az ingatlanok és a bérlés is.



2022. febr. 21. 11:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagy baj van a fejedben, ha a palacsintasütőd helye kapcsán IT érdeklődsz :)
2022. febr. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
??
2022. febr. 21. 11:29
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
Nehéz eldönteni. Én is gondolkozok, hogy New Yorkba, Vlagyivosztokba vagy Fokvárosba költözzek. 🤔
2022. febr. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem gondolom,hogy hülye kérdést tettem fel.

Nyilván nem ez alapján fogom eldönteni.

Mindenki a saját szellemi szintjéről nyilatkozik ezekkel a szarkasztikus kommentekkel.

2022. febr. 21. 12:13
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

LOL. Britek ozonleni fognak.

Ird meg a leckedet, vagy keress hobbit.

Intelligencia kene, penzed meg lehetne.

2022. febr. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire aktuális a kérdés, de én mindkét helyen voltam és érdekel engem Spanyolország, beszélem is a nyelvet úgyhogy kiindulópontot tudok adni:


Benidorm: Valencia régió. A brit expatok (itt telelő nyugdíjasok, családok, helyben dolgozó és élő britek) paradicsoma, viszont sok spanyol is - főleg madridi - jár ide, hisz Madridtól ez az egyik legközelebbre levő tengerpart az autóval érkezőknek. Nyáron fontos úticélpontja a melegeknek is. Gazdasági szempontból mindenképp előny, hogy Alicante és Valencia között helyezkedik el. Alicante egy 330 ezer fős kikötőváros, Valencia pedig Spanyolország 3. legnagyobb városa. Mindkét városnak van repülőtere és fontos kereskedelmi, művészeti, ipari és turisztikai központok. Igaz gazdaságilag mindenképp Valencia a meghatározóbb. Bendiromban megáll az Alicanteból érkező hibrid vasút illetve buszok is vannak. A munkanélküliség 15-20% közötti, ami főleg a szezonalitástól függ. Még télen is kellemes az idő.


Tenerife: Kanári-szigetek legnagyobbja, külön világ. Az Ibériai-félszigettől 1000 km-re van. A munkanélküliség 25%-os. Az egyik legszegényebb régió Spanyolországon belül a többi kanári szigettel együtt. Tenerifén nagyon a turizmustól függ a gazdaság. Az ingatlantulajok nagyrészt ott telelő németek, oroszok, skandinávok, angolok és írek, emiatt és mivel magas a munkanélküliség van komoly lakhatási válság van a szigeten. Tömegközlekedésként csak busz van. A turisztikai központokon (Puerto de la Cruz, Playa de las Americas stb.), kívül azért látszik, hogy a helyiek alapvetően szegénységben élnek.

2023. febr. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!