Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyik városokat érdemes...

Melyik városokat érdemes meglátogatni Lengyelországban, amik nem turista övezetek?

Figyelt kérdés

Nem Varsó, Krakkó, Wrocław, Zakopane, amikről mindenki tud.


Én gondolkodtam Katowicen, Rzeszow-on, Poznanon? Valaki járt már ezekben a városokban? Vagy valami másik kevésbbé ismertebben?


2022. márc. 2. 10:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam mindháromban és nem nagy durranás egyik sem, iparvárosok nem sok látnivalóval. Mondjuk ha a modernebb városokat szereted akkor nem rossz választás Katowice, rengeteget fejlődött az elmúlt 20 évben.

Lublin nagyon szép és hangulatos, a közelben Krasnystawba is ellátogathatsz onnan.

Tengerparton Szczecin (ha el akarod kerülni a Gdansk, Gdynia, Sopot turistásabb városokat, bár szerintem megéri elmenni), Gdanskhoz közelebb van Elbląg, iletve Malbork ami történelmileg is fontos és az egyik legszebb várat láthatod ott az országban.

Érdemes kisebb városokba menni, ha Poznanba mennel akkor a kornyeken pl. Zielona Gora sokkal hangulatosabb illetve ott van a közelben Gniezno, ami Lengyelország első városa volt.

Katowicétől északra Częstochowa, délen a hegyekben Żywiec, Szczyrk, Wisła.

Olsztyn is megér egy látogatást, ez a Mazuri tavak közelében van és akkor már oda is érdemes elmenni.

2022. márc. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Poznan szép, barátságos, 2-3 napot megér, többet nem. Rzeszów nagyon pici, alig pár utca, ami szép benne, a többi érdektelen. Akkor már inkább legyen Lublin, az nincs messze onnan, de jobban megéri. Katowicében évtizedek óta nem jártam, így annak a jelenlegi állapotát nem tudom, viszont Gdanskot nagyon ajánlom. Sok ugyan a turista, de kifejezetten jó hangulatú, gyönyörű város.
2022. márc. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Illetve ha Lublin környékén vagy, akkor egy fél napot érdemes Zamosc-ra is szánni. Picike, de nagyon szép.
2022. márc. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Rzeszow-ban voltam - a belváros helyes kis rész, de amúgy nix besonderes...
2022. márc. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Gdansk
2023. márc. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!