Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha külföldön szenvedek autóbal...

Ha külföldön szenvedek autóbalesetet, honnan tudja a szintén külföldi másik autós, hogy az általam lobogtatott papír az tényleg a biztosítás?

Figyelt kérdés

Először is, ha olyan kocsit vezetek, amin van kgfb is és casco is, akkor kell-e azon kívül más, biztosítandó egy külföldi kocsimenetet, vagy nem?

A biztosítási papírokon „gondolom”* magyarul van rajta, hogy az a papír egyáltalán micsoda is. Akkor honnan tudja egy külföldi, hogy az pont az? (még én se tudom, hogy hogyan néz ki egy MO-on kiadott biztipapír, nemhogy egy nem magyar csak a papír kinézetéből ismerje meg, hogy az az [persze ha ugyanaz lenne a tartalom formázása az egész EU-ban és Csak a szöveg nyelve az országfüggő, akkor mégis megismernének akár minden sort is, a jogsira ez pont így igaz])

Lehet, hogy levezetek nyáron a horvát partra. Lehet, hogy egyedül ülök a kocsiban. (és balkáni vezetéskultúra, nem alszik az ördög, mondjuk hazánkban se)

*még nem volt balesetem, belföldön se (amúgy idén nyáron 11 éves lesz a jogsim, ugyanennyi ideje rendszeresen is vezetek, mégse volt eddig baj, más hibájából se [amúgy csak 2021.X-ben 2x majdnem bajom lett más miatt, gyors fékreflexszel viszont teljesen elkerülődtek azok is]), így konkrétan még sosem volt kezemben a papírja a kgfb és a casco közül egyiknek sem (csak tudom enélkül is, ennyit tudok, hogy bármelyik kocsi a 3-ból, amit gyakran szoktam vezetni [a tulajdonosa mindnek más], rendelkezik biztosítással, de azt már csak sejtem, hogy egyáltalán az autóban van-e a biztipapír, sose láttam ilyen papírt, nem tudom hogyan néz egyáltalán ki; legalább a forgalijáról tudom mind3 kocsinak, hogy az benn van minden a kesztyűtartóban [és a forgalmi esetében értek is annak adataihoz], nemcsak én ülök be hol ebbe a kocsiba, hol abba, adott kocsit is hol én vezetem, hol a párom, hol anyám, hol apám, hol apósom, azt mindig megvan a forgalmi, akárki játszik „én csak beleülök és vezetek”-et, de az üzembentartók a megfelelő [vagyis névleg „rájuk eső”] kocsi papírjait rendben tartják, ennyi tutifix)



2022. márc. 22. 13:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha külföldön vagy külföldivel balesetezel hívj rendőrt!
2022. márc. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha külföldre utazol kérd a biztosítódtól az un. zöldkártyát. Ez igazolja (nem csak magyar nyelven), hogy van érvényes kgfb az autón.
2022. márc. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!