Kezdőoldal » Utazás » Európa » Megéri Erdélybe kiköltözni és...

Megéri Erdélybe kiköltözni és ott új életet kezdeni?

Figyelt kérdés

Magyar lakta városban,vagy faluban vennék házat.

Vállalkozásomat most adom el,megy az ötletelgetés mihez kezdjek ezután.


2022. máj. 12. 16:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Azért abba gondolj bele előtte, hogy bármit intézni szeretnél, nem beszéled a hivatalos nyelvet!
2022. máj. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen céllal akarsz erdélybe költözni? A román nyelv nagyon alapszinten legalább fontos. Az ingatlanok nem olcsóbbak, az ottani magyarok se egészen olyanok, mint a magyarországi magyarok, de nem azt mondom, hogy rosszabbak, vannak sokkal kedvesebb erdélyiek is, mint magyarországi magyarok, de a többségnek lehet csodabogárnak tűnnék. Az árak kb ugyanolyan szinten vannak. Talán a táj néhol szebb. De amúgy te tudod, én pl nem mennék már ki. ( Régebben volt, hogy egy lány miatt simán elöltöztem volna oda, de ma már máshogy gondolom)
2022. máj. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Erdélyben sokan beszélnek magyarul...
2022. máj. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ismerni kell a környezetet, megismerni a viszonyokat, a mentalitást, a közigazgatást.
2022. máj. 13. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
81%

Elég, ha annyit válaszolok, akik Erdélyből költöztek Magyarországra egyáltalán nem terveznek visszaköltözni?

Ahogy előttem írták már ott kezdődnének a gondok, hogy nem tudsz románul. Kitörölheted a fenekedet a magyarral attól, mert Erdélyben laksz, a hivatalos nyelv a román, mindent ezen a nyelven kell majd intézned.

Munkahelyek tekintetében is, ha nem tudsz románul nagyon meg vagy lőve.

Megélhetés ugyanolyan, nem nagyon élnél kint jobban.

2022. máj. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát én akkor már inkább Brassóba költöznék. A lerobbant szocreál Székelyföld után, olyan volt, mintha megérkeztünk volna Európába.
2022. máj. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!