Kezdőoldal » Utazás » Európa » Németországba való utazáshoz...

Németországba való utazáshoz szükség van útlevélre vagy elég a személyi igazolvány? Illetve mi a helyzet az oltási igazolvánnyal? Nézik még egyáltalán?

Figyelt kérdés

2022. máj. 24. 09:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Schengen, tehát magyarnak személyi elég.
2022. máj. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
MINDEN uniós tagországba mehetsz személyivel, függetlenül, hogy schengeni határokon belüli-e.
2022. máj. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

Tudtommal most nem nézik az oltásit. Az osztrákok nemrég vették ki a beutazási feltételek közül, ha jól tudom.

De tavaly amikor elvileg ellenőriztek, akkor teszt kellett volna, de látták, hogy van valami sajtpapír a konzolon és intettek hogy mehetek.


Viszont már a Lauterbach kezdi propagálni a 4. olytást őszre, meg vergődik a majomkórral, ki tudja mikor zárnak be megint mindenkit.

2022. máj. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm szépen a válaszokat.
2022. máj. 24. 10:57
 5/11 anonim ***** válasza:
54%

Oltás vagy teszt kell Németországba.


[link]

2022. máj. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kiegészítés 5-höz:


Május 31-ig.


[link]

2022. máj. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%

“ Nézik még egyáltalán?”


Húsvétkor voltam dániában. Senki nem nézett semmit, még csak rendőrt sem láttam.

2022. máj. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mert Dániában nem kell. Hivatalosan sem. Máshol meg igen.
2022. máj. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ö, igen 8, lemaradt, hogy Dánia Németország északi szomszédja, gondoltam ez megvan és sikerül összerakni. Reggel mentem este jöttem. Németország és Dánia közt.


Nyilván nem írom németországi kérdéshez Dániát, ha nem lenne releváns információ.

2022. máj. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Oké, tényleg nem volt egyértelmű.


Viszont ez is jelzi, hogy nem mindegy, hogyan mész. Reptéren általában szigorúbbak pl, mint szárazföldi határon. Meg így se mindegy, hogy honnan megy az ember, a határőrök hozzáállásától is függ, hogy hogyan állnak hozzá.


Remélhetőleg egy hét múlva tényleg akadémikussá válik ez a vita, és felfüggesztik hivatalosan is, ahogy 6-os írta.

2022. máj. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!