Kezdőoldal » Utazás » Európa » Bécs időjárása körülbelül...

Bécs időjárása körülbelül olyan, mint Budapesté?

Figyelt kérdés
Úgy feltételezném, hogy kissé hűvösebb és esősebb a hegyek közelsége miatt, de nem tudom van-e érdemi különbség.

2022. máj. 25. 08:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kb. hasonló, de kicsit gyakrabban esős, mint nálunk. És igen, a szelek is hamarabb jönnek-mennek...


Sprühregen (kb. szitálás) is gyakrabban van, bár inkább ősszel.. Ilyenkor nyáron meg hamarabb jöhet egy-egy zivatar, pont a hegyek miatt...

2022. máj. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

kellett egy kis idő, mire rájöttem, hogy a "ma nem fúj a szél" mondat igazából azt jelenti bécsiül, hogy csak valami finom gyenge szellőcske fújdogál. olyan hogy szélcsend nem létezik. (személéltetésül: otthon szerettem szoknyát és kalapot hordani, itt kb reménytelen) amúgy szerintem kb azonos budapesttel, de a szél miatt kicsit hidegebbnek érződik.

az esőt nem tudom, tavaly májusban alig esett szinte, most mindig... nem tudom mi a logika benne.

2022. máj. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Valamelyest csapadékosabb és határozottan szelesebb, a hegyek közelsége miatt.
2022. máj. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 AxumFlyer ***** válasza:
100%
Több szél, több eső, alacsonyabb hőmérséklet jellemzi.
2022. máj. 26. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Változékony kibírhatóbb, mint nálunk . A régi világot jellemzi , amikor itt is kellemesebb élhetőbb volt a tavasz a nyár és télen volt havazás .
2022. jún. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jobb mint Mo-n, csak széles, főleg ahol én lakom 🤪
2022. jún. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!