Kezdőoldal » Utazás » Európa » Olaszországban vagy Görögorszá...

Olaszországban vagy Görögországban németül el lehet boldogulni nyaralás során ha nem utazási irodával megyek?

Figyelt kérdés
Eddig néhány kivétellel itthon vagy német nyelvterületen nyaraltam. Görögországban is voltam párszor, de utazási irodával, all inklusive, csak vigyorogni meg jattolni kellett, hozták a kaját meg a sört, a kísérőnk mindent intézett. Angolul kb semmit nem tudok, németből viszont jó vagyok.

2022. júl. 13. 20:36
 1/8 D. Brasco ***** válasza:
93%
Az olaszoknál az északi részen még jó is lehetsz a némettel,délen viszont még angolul sem beszelnek....a görögöket nem vagom.
2022. júl. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem. Max a tiroli Olaszország egyes vidékein, de Rómában nem ér semmit, de már Milánóban sem.
2022. júl. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

Dehogy lehet.


Letöltöd a telefonodra a Deepl vagy a Google Translate appokat és azokon keresztül tudsz kommunikálni írásban. A Deepl ügyesebben fordít, de a Google Translatenek van kamerás fordítása, ami hasznos tud lenni az étlapoknál és egyéb szövegeknél. Bár én mindig csak angolra fordítok vele és ott is elég esetlen, nem tudom, hogy magyarra vagy németre egy harmadik nyelvről hogy produkálna. Érdemes mindkettőt párhuzamosan használni és letölteni az adott nyelvi fájlokat offline használatra.

2022. júl. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
Szia. En is ugyanigy vagyok, nemetul B1 , angolbol A1 (se). Tavaly voltunk Gorogorszagban, Zakynthoson, senki nem beszelt nemetul, muszaj volt angolul boldogulni.
2022. júl. 14. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bármely külföldi országban elboldogul az a turista, akinek van annyi esze, hogy legalább 1 nyelve tmegtanult. Hidd el, mindegy milyen nyelvet.

A lényyeg az IQ-d.

2022. júl. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Csak szólok, hogy az olaszok hihetetlen módon utálják a németeket. A "hivatalos helyeken", turista központokban, szállodákban stb..nyilván válaszolni fognak, de az utca emberénél ne nagyon próbáld ki a német tudásodat, csak ha gyengébb nálad...

:)

2022. júl. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Olaszok se németül, se angolul nem beszélnek. Telefonom fordító és kézzel lábbal mutogatás
2022. júl. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Olaszoknal az északi részeket kivéve senki nem beszél németül. Trentino Alto Adigeben is csak történelmi okokból beszélnek németül, hiszen ez Dél-Tirol volt. Sosen volt olasz terület.
2022. júl. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!