Kezdőoldal » Utazás » Európa » Egyesült Királyságba költözés?

Egyesült Királyságba költözés?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, még van 2 évem a suliból. Szüleim elváltak, apukámmal fogok maradni. Én gimnázium után szeretnék külföldre költözni, de még nem tudom, hogy pontosan hova. A UK a cél igazából. Szeretnék Angliába menni, ott van is ismerős, aki segítene, ha kell. Viszont mivel nem úniós, nehezebb lenne kijutni, mint mondjuk Írországba. Apukám is költözne velem, mindketten beszélünk angolul, nekem C1-es nyelvvizsgám van, ő pedig társalgási szinten beszél. Vannak állataink, természetesen ők is jönnek velünk. Apukámnak online végezhető munkája van, nekem pedig már van elképzelésem arról, mit szeretnék majd csinálni.


Kinek mi a tapasztalata a kiköltözéssel kapcsolatban? Elsősorban Anglia érdekelne. Mennyi idő volt a folyamat a döntés pillanatától a végleges kiköltözésig? Mennyibe került mindent elintézni? Mindent szívesen meghallgatok.



2022. júl. 20. 15:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Előbb nézzétek végig a bevándorlóvízum feltételeit, a pontrendszert....


Nem lehet csak úgy kiköltözni...


[link]


Szakma és végzettség nélkül te nem nagyon fogsz munkavállalói vízumot kapni....

2022. júl. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 D. Brasco ***** válasza:
70%
Imádom ezeket az irományokat,mikor allitolag valakinek van kint ismerőse,es a helyett hogy megkérdezné őt,ide jön a gyakorira idétlenkedni.
2022. júl. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40%
D.Brasco, 😁😁😁
2022. júl. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
22%
Miért akarsz kiköltözni? Meggazdagodás a cél? Akkor előbb itthon tanulj szakmát, utána pedig gyorsan rájössz, hogy annyira nem éri meg anglia.
2022. júl. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
27%
UK-ban élek és brit feleségem van azt tudom mondani hogy diploma vagy szakma nélkül ne gyere mert migransbol van elég aki a csicska munkát csinálja ebbol nem kell tobb az országnak nincs szüksége semmirekellokre van beloluk elég és a gazdasági helyzet sem olyan pandemia óta mint korábban volt. Ellenben tehetséges embereket továbbra is tárt karokkal vár az ország de a konyhai mosogatok meg hentesek kora lejárt ráadásul a bevándorlás is szigorodott brexit ota
2022. júl. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem ha valahova akkor Angliába ne, ritka egy tróger ország. Én is sokáig vágytam oda, de rohadt nagy kiábrándulás volt, pedig csak turistaként voltam ott. Persze mint minden magyarnak nekem is több ismerősőm van ott szóval nemcsak személyes ismereteim vannak onnan. Eszméletlenül drága minden, a lakhatással az élén. Az angolok nagy része olyan sötét mint egy fekete lyuk, ráadásul többségük mogorva és a külföldiekkel főleg a kelet európaiakkal hihetetlenül lekezelők, miközben nagyrészük azt se tudják hol van. Nem véletlenül voltak olyan idióták, hogy megszavazták a Brexitet. Persze az nem szúrja a szemüket, hogy fullra ellepték őket az indiaiak, a semmilyen nyelvet nem beszélő pakisztániak meg a k*szos arabok, no meg az orosz maffiózók. Az előttem hozzászóló már átvette a kretén britek stílusát és nagyon magas lóról beszél pedig ő is csak egy koszos kelet európai bevándorló a britek szemében.
2022. aug. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
33%
Egyáltalán nem a kelet európaiakkal lekezelőek hanem a végzettség nélküli embertömeggel, legyen az paki, arab stb... Ha konyhai mosogatónak vagy gyári munkásnak mész ki ugyanolyan alsóbb rendű leszel mint Magyarországon, esetleg el tudod dicsekedni otthon, hogy hú mennyire jól keresel (ami brit viszonylatban nevetséges bér). Én egy rendkívül impozáns megjelenésű és jóvágású, intelligens Úriember vagyok ezért az első pillanattól hatalmas tiszteletnek örvendtem az országban, nem véletlenül randevúztam több 100% brit származású hölggyel, nem volt szükségem, hogy bérlakásos magyar mosogatókkal és csicskamunkásokkal klikkesedjek, az óriási stílusomnak és az eszemnek köszönhetően a lehetőségek tárháza nyílott meg előttem. De lényegében én akármelyik országban megjelenek, az ottani lakosok örülnek, hogy egy ilyen hatalmas egyéniség tisztelte meg őket mint én vagyok. El kell fogadni, ha egy ember 195 centiméterrel született és hozzá sportos testalkat is társul valamint jó anyagi helyzet, hogy Patek Philippe valamint Versace órákat hordhat, azaz első ránézésre egy igazi pacek csávó akkor nem az átlagos bánásmódban fogják részesíteni. 100 emberből jó ha 1 mondott nekem negatív véleményt Magyarországról itt az Egyesült Királyságban, legtöbben figyelemmel hallgatták az én meglátásaimat, ha szóba került Magyarország mint korábbi lakhelyem, de természetesen arról sem tudtam rosszakat mondani hiszen ha valakinek van stílusa akkor az nemzetközi és nem az aktuális országtól függ. Én egyszerűen úgy szoktam mondani, hogy nemzetközi a pacekom és kész
2022. aug. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%
7-es, tévedtem, te nem a kretén britek stílusát vetted fel, hanem te magad vagy egy kretén.
2022. aug. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8: :-DDD
2022. aug. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
60%

". El kell fogadni, ha egy ember 195 centiméterrel született"


195? Nem semmi lehetett az a szülés. 😱

2022. szept. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!