Kezdőoldal » Utazás » Európa » A Fogarasi-havasok veszélyes...

A Fogarasi-havasok veszélyes az esetleges medvetámadások miatt? Mennyire érdemes kerülni emiatt?

Figyelt kérdés

Már egy ideje tervezek egy hátizsákos , több napos túrát, viszont a medvetámadások száma eléggé megszaporodott, ha jól tudom, és ez visszatart.


Azt tudom, hogy a Balea-tó , Transzfogaras környékére sokan látogatnak el, de az elhagyatottabb helyek biztos veszélyesebbek medve szempontból.


Szerintetek érdemes elkerülni inkább?



2022. júl. 26. 11:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyedül mennél?
2022. júl. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezt még nem tudom biztosan, egyelőre úgy néz ki hogy egyedül.
2022. júl. 26. 13:16
 3/8 anonim ***** válasza:
Nos vinnék medveriasztó spray-t, állítólag hatásos és a kaját nem a sátramban tartanám az este, hanem jó messze, felhúzva egy fára. Azt is mondják, hogy menetközben csapjunk zajt, de azt is, hogy ne nagyon, mert van amelyiket direkt odavonzza, szóval ez passz. Egyedül nem mennék, az fix.
2022. júl. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A Podragu menedékházban terveztem az alvást, inkább a túrázás közben tartok a medvetámadástól.
2022. júl. 26. 16:48
 5/8 scamdemic ***** válasza:
83%
Ennyire azért nem kell parázni tőlük. Ilyenkor már van bőven kajájuk, inkább tavasszal veszélyesek, amíg nagyobb a hó, és nem jutnak élelemhez. A Podragu-ház alatti tónál rengetegen szoktak sátorozni, de gondolom, oda amúgy sem mennek, a ház körül sok szamár és kutya is van. Jó időben a túraútvonalakon is többen vannak, próbálj meg valakikhez társulni, ilyenkor még magyarokkal is lehet találkozni.
2022. júl. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én régebben jártam A Negoi Th.környékén túrázni,de akkor nem találkoztunk medvével.Szerintem az egyedüljárás magashegységben soha nem volt ajánlott,most sem az,mindenképpen társaságban túrázzatok ,ha rászánjátok magatokat.Nem könnyű terep a házak közötti nagy távolságok,és a szintek

leküzdése miatt.Időt bőven hagyjatok mindenre,mert sokan megszívták a Fogarasban ezzel.

2022. júl. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én biztos, hogy nem Erdélybe mennék, hanem inkább Ausztriába, az Alpokba, ott egyáltalán nincsen medve. Minek rizikózol?
2022. júl. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Alapjában véve a veszélye abban van,hogy kevés az emberlakta állandóan lakott hely,és emiatt viszonylag háborítatlanul élhetnek a medvék ebben az összefüggő erdőségben.Mindenesetre bárki megy,mindenképpen társasággal túrázzon,egyedül azért kockázatos.
2022. júl. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!