Kezdőoldal » Utazás » Európa » Budapest-Bécs ingázást ki...

Budapest-Bécs ingázást ki hogyan oldja meg?

Figyelt kérdés

Az biztos, hogy nem vezetem le minden nap, de még hetente sem. Maximum havonta 1x. Tehát a kocsi kiesett. Főleg, hogy a sok órás utazást inkább hasznosan tölteném (pl munkával, olvasással, evéssel, pihenéssel, stb).


Repülővel szokott valaki ingázni? Vajon ez járható út Bp-Bécs között? Egy észak-német ismerősöm naponta ingázik repülővel Németország és London között.


Vagy marad a busz/vonat? Ha igen, akkor melyik miért jobb?


Van valamilyen költségkímélő megoldás esetleg? Havi bérletkedvezmény pl?


Mennyire megterhelő egy ekkora ingázás pl 30 évesen? Fiatalabb koromban napi 3 órát ingáztam, utazni azóta is szeretek. Viszont jelenleg home office-ban dolgozom (2 és fél éve) és nem tudom, mennyire lenne megterhelő az ingázás.


2022. aug. 6. 08:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

A repülőre neten rátudsz keresni. Meg is van a válasz.


Ha kocsi nincs, akkor igen marad a busz/vonat. Mi a kérdés? Mi mással szeretnél menni? Hajóval? Sárkányrepülővel? Biciklivel?


Azt, hogy ez neked mennyire megterhelő fingunk sincs. Te ismered a tested tűrőképességét.

2022. aug. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%

honnan tudjuk, hogy mennyire megterhelő neked az ingázás?


Ha busszal vagy vonattal mész akkor sem fogsz tudni munkával, pihenéssel foglalkozni. Klimpírozhatsz a laptopodon, de egy szaros szűk buszon aligha lesz produktív a munka, pihenés meg 50 másik emberrel esélytelen.

2022. aug. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
40%

autóval oldom meg, mint minden normális.


ez a leggyorsabb megoldás, ezzel marad a legtöbb időd amit "hasznosan" tölthetsz


persze a nagy határt érdemes elkerülni és kis határokon átmenni, mert a legtöbb birka Hegyeshalomnak megy ott akár több órát is araszolhatsz.

2022. aug. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
Vonat. Repülő felesleges, kimászol a városból, időben ott kell lenned, biztonsági ellenőrzés, ha tele van a reptér simán eltöltesz csak a reptéren 2 órát, aztán landolsz Bécsben kimászni a reptérről, bemászni a városba. Elmegy vele fél nap.
2022. aug. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
31%
Minek kéne ingázni? Én vettem egy kecót Bécsben, úgy is csak 3 napot kell ott lennem 2 nap meg HO szóval 4 napot meg Pesten vagyok. Ennyi távolság kell az asszonytól meg a gyerekektől.
2022. aug. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%
Vonattal, mint minden normális ember. Kinek van kedve nap mint nap küzdeni az életéért mindenféle jöttment félholt tréleresekkel meg piknikezni órák hosszat az M1-esen? A nettó menetidő tök ugyanannyi , persze háztól házig az autó gyorsabb, cserében nem ölnek meg, båsznak fel, van saját tered, némi időd ügyeket intézni, gondolkodni (de bivalyerős Internetre ne számíts!), tudsz inni egy jó sört, megreggelizel, akár ismerkedni is lehet néha, no meg az sem időveszteség , ha el kell menni hugyozni.
2022. aug. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%
Repulovel? Ezt te sem gondoltad komolyan, plane ha 3 sorral lejjebb irod hogy koltseghatekonyan szeretned megoldani. Ha annyira szeretsz utazni, menj setahajoval, tobb ilyen kozlekedik Budapest es Becs kozott, persze a koltseghatekonysagot itt is elfelejtheted. :) ha idot akarsz sporolni, akkor autoval mesz, ha dolgozni akarsz menet kozben akkor vonattal. A megterhelesrol meg annyit, hogy a miniatur fapados repulokon jobban elfaradsz mint ha van egy normalis autod, normalis ulesekkel. A vonat meg a hajo nyilvan semennyire sem megterhelo… nem is ertem a kerdest…. Konyorgom nem tobb ezer km-rol van szo.
2022. aug. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
95%
Azért 2-3 órányire ingázni nem túl jó. Miért nem költözöl?
2022. aug. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
95%
Idő szempontjából a repülő legalább ugyanannyi, mint a busz vagy a vonat. Ugye a repülőtér nem a városközpontban van (ellentétben a vasúti- és buszpályaudvarokkal), odáig kibumlizni, oda is kell menni előbb, aztán a célállomáson még be a városba. Ennyi idő alatt kényelmesen odaérsz vonattal vagy busszal.
2022. aug. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
94%

Mettől meddig dolgoznál? (És ez hogyan férne be a busz vagy vonat menetrendjébe?) Csak mert egy átlagos munkarend mellett napi 5 óra utazás énnekem nagyon fárasztó lenne. Konkrétan csak aludni járnál haza.


De miért nem költözöl Bécshez közelebb?

2022. aug. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!