Kezdőoldal » Utazás » Európa » 2023 elejére érdemes lefoglaln...

2023 elejére érdemes lefoglalni egy utazást Törökországba az ottani válság ellenére?

Figyelt kérdés
Jövő év elejére szeretnék foglalni utazási irodán keresztül egy utazást Törökországba. Nagyon jó ajánlat, megéri, szeretném kihasználni. Közben viszont olvasom, hogy a török gazdasági helyzet pocsék, az infláció nagyon elszállt. Turistaként van mitől tartanom? Konkrétan a török válság kapcsán vagyok kíváncsi az esetleges hátulütőkre, és nem pl. arra, hogy hátha jön a Covid valahányadik hulláma, és megint lezárások jönnek.
2022. aug. 7. 14:14
 1/5 anonim ***** válasza:

"a török gazdasági helyzet pocsék, az infláció nagyon elszállt"

Ez így van. De már évek óta. Én 2018-ban voltam kint, akkor már azzal volt tele a sajtó, hogy mekkora baj van a törököknél (és tényleg nagy változások voltak a pénzváltók áraiban napról napra). Szóval ez nem újdonság, csak emiatt én nem mondanék le a helyedben az útról.

2022. aug. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
43%

A helyedben én elsősorban két dolog miatt aggódniék:

Ha visszajön a covid, te nem mész sehova. Törökország bezár, te meg futsz a pénzed után.

A másik legalább ennyire ciki, 4 csillagos kemeri szállásokat lehet kifogni AI ellátással 2 főre napi 12.000 Ft-ért. Szóval ezzel a szemmel is gondold végig, megéri-e az utazási irodád ajánlata?!

2022. aug. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%
Ui. ráadásul a 12.000 Ft-os AI kétfős ár az őszi SZEZONRA érvényes. télre ez még olcsóbb lesz.
2022. aug. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
Lehet hogy most nem leszek népszerű: annyi borzalom van most. Minket is körbevesz a sok szörnyűség, forint gyenge, rezsi, háború, covid stb. Én kb. két hónapja elengedtem a rinyálást és belföldre és külföldre is foglaltam. 25 éves vagyok, az elmúlt két év szörnyű volt, nem tudok már többet aggódni. Megemelték a közös költségemet (hála az én drága nagyszüleimnek van saját lakásom), végiglistáztam: közös költség megvan, rezsi ok, diákhitel törlesztő ok, kajapénz ok, belefér, hogy elmenjek nyaralni? Ha igen a válasz akkor vágj bele!
2022. aug. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Törökország szerintem vagy 20 éve valamilyen tetszőleges válságban van, ez engem biztos nem tartana itthon. Az, hogy magas az infláció, neked mint turistának "jó", mert olcsóbb lesz tőle a nyaralásod.
2022. aug. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!