Kezdőoldal » Utazás » Európa » Nyelvtudás nélkül utazni EU...

Nyelvtudás nélkül utazni EU tagállamban. Tapasztalatokat leírnátok?

Figyelt kérdés
2022. aug. 7. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:
62%

A google fordító korában azért el lehet boldogulni.

Én beszélek azért pár nyelven, de néhány éve egyszer belebotlottam egy szállásadóba aki csak szlovákul tudott, mutogattunk, megoldottuk :). Amíg nincs semmi gond, addig nem is nagyon kell nyelvtudás.

2022. aug. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29%

Azért csak tanultál valamilyen nyelvet az iskolában, tudod kérdezni, merre van a múzeum, meg tudod érteni hogy csirkét rendelsz vagy marhát?! Azért cska megismered a buszmegállót, csak felismered a nemzetközi szavakat, csak-csak meg tudod kérdezni, merre van a hotel?

Vagy tényleg hiába taníttattunk? magyarország 2022 szellemi sznvonala ez :)

2022. aug. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha levelet kell írnod a szállásadóval azt megteheted google fordítóval, nem elegáns, de jobb mint a semmi. Abban igaza van az előttem szólónak, hogy ha máshonnan nem, legalább sorozatokból egy "how go to city centre" kaliberű mondatot össze tudsz rakni.


Viszont jótanács. Érdemes elsajátítani pár mondatot az adott ország nyelvén és biztos hogy másképp fognak hozzádállni. Én is sokszor égettem magam, hogy csehül kértem tök helytelenül sört, és az első körre meghívtak. Vagy Dániában elengedték a szervízdíjat, szóval a te részedről figyelmesség, ők meg honorálni fogják.


Ez amúgy egy országban nem működik, Franciaországban, ahol elvárás hogy franciául szólalj meg, jobb párizsi pékségekben ha angolul szólalsz meg ki se szolgálnak :D

2022. aug. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%

Soha nem értettem hogy valaki hogy nem tud alap szinten angolul megtanulni amikor a mai vilagban telefonos appok segítségével a wc-n ülve napi 10 perccel pár hét alatt meg lehet tanulni az alapokat. Ugyanennyi efforttal bármelyik másik nyelvet is. A


Amúgy ha kiismered magad a reptereken akkor el lehet lenni de azért ha van egy necces szitu akkor azért nem olyan egyszerű gugli fordítózni.

2022. aug. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Kései Sirató ***** válasza:
65%
Neked találták ki az utazási irodákat és a magyar nyelvű idegenvezetést.
2022. aug. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ötször voltam Horvátországban, nem igazán beszélek nyelvet, de nem volt sosem probléma.
2022. aug. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!