Kezdőoldal » Utazás » Európa » A mediterrán országok általába...

A mediterrán országok általában nagyon szemetesek?

Figyelt kérdés

Én Dél-Olaszországban ámultam el mennyire sok a szemét, koszosak az utcák és az embereket úgy tűnik ez nem is zavarja, pedig innen nézve az "nyugatnak" számít. Egyik ismerősöm volt Görögországban és ő is mondta, hogy hasonló a helyzet, rendezetlenek az udvarok, mindent nő be a gaz, senki nem igazán foglalkozik ezzel.

Másik ismerősöm meg Tunéziában járt és ő azt mesélte, hogy a reptértől a szállodáig vezető úton végig szeméthegyek álltak. Ez azért elég szomorú, de Magyarország messze nem áll olyan rosszul világviszonylatban, mint elsőre gondoltam. Nyilván Ausztria, Svájc, az északabbi országok tisztábbak, de délen nagyon hanyagnak tűntek az emberek ilyen szempontból.



2022. szept. 24. 19:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Van benne igazság, bár nem mindegy, hogy az Azúr-parton vagy a Sarandë fölötti hegyek hátsó oldalán vesz mintát az ember .
2022. szept. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Én is ezt tapasztaltam.

Portugália hasonló Magyarországhoz szemetelés terén, Szicília viszont konkrétan gusztustalanul szemetes volt. Mind a város, mind a tengerpartok.

2022. szept. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem szemetesebb mint Magyarország. Csak Magyarország egy posvány ezek a helyek gyönyőrűek kicsit jobban is vigyázhatnának rá.
2022. szept. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Málta szép tiszta volt pl, mikor két hete ott jártunk.


De amúgy igen, sajnos sok helyen jellemző.

2022. szept. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Spanyolországban, Mallorcán éjszakánként a részeg turisták hajigálták tele szeméttel, összetört üvegekkel az egész sétányt. Reggel 9-ra minden nap tökéletes rend volt.
2022. szept. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Dél-Olaszország és Görögország, de főleg Albánia és Bulgária elég komoly szemétkezelési problémákkal küzd. Olaszország többi része, Horvátország, Spanyolország, Portugália, Málta esetében már egész tűrhető a helyzet, de arra is akadhatnak rosszabb környékek.
2022. szept. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!