Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ausztriában milyen a közbizton...

Ausztriában milyen a közbiztonság?

Figyelt kérdés
Főként Innsbruckban és Bécsben, de igazából egész Ausztria érdekel.

2022. nov. 13. 17:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%
JÓ.
2022. nov. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát eddig a legjobb amit bárhol tapasztaltam. Eddig az egyedüli ország ahol ki merek menni az utcára egyedül este.
2022. nov. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Akkor nem kell félnem majd egyedül? Illetve Németországban milyen? Gondolom ott rosszabb, mint Ausztriában.
2022. nov. 13. 17:26
 4/22 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon jó a közbiztonság általánosságban, de vidéken meg szerintem kiváló. Nagyobb városokban vannak gázos helyek, főleg a pályaudvarok környékén. Innsbruckban sok bicikli csak le van támasztva, akár 3 ezer eurós elektromos is, senki nem viszi el. Innsbruckban társasházban nyitva lehet hagyni az erkélyajtót ha elmész otthonról. A futár kint hagyhatja a rendelt csomagodat a postaládák tetején, senki nem nyúl hozzá. A nyáron hetekig volt a szomszéd ajtaja előtt 4 db felni, és ott volt még mindig amikor a nyaralásból hazatért. A tűzifa ki van rakva az országút mellé a házaknál, annak sem szokott lába kelni. Sok helyen nyitva van a garázskapu, és nem jut eszébe senkinek sem elcsenni a fűnyírót vagy a bicikliket, siléceket, stb.. Mi egy 25 lakásos házban lakunk és van mindenféle ember a lépcsőházban, turbános és fejkendős is. Mondjuk az öregek azt mondják régen jobb volt a közbiztonság, de szerintem most sem rossz.
2022. nov. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

3: nemed? Korod? konkrét németországi helyszín...???


Azért te sem gondolhatod komolyan, hogy en bloc Németországban egyformán van közbiztonság minden négyzetméteren...


Kerüld a nagy ipari városok bevándorlónegyedeit.


Pl. Duisburg Marxloh, vagy Berlinben Neukölln bizonyos kisebb "kiez"-ei...

2022. nov. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
4-es köszönöm a választ, de én igazából arra gondoltam, hogy hát hogy is mondjam én fiatal nő vagyok, és egyedül megyek, de akkor megnyugodtam hogy nem veszélyes. 5-ös 21 éves vagyok, először Ausztriába megyek, pár hónapra és utána megyek majd Németországba. Igazából Berlinben, Münchenben, Frankfurton gondolkodom, szóval ilyen nagyobb városokban.
2022. nov. 13. 17:35
 7/22 anonim ***** válasza:
90%

A nagyvárosokban sajnos csak olyan külső kerületekben fogsz tudni lakást bérelni, ahol sok a bevándolró.

Akkor már inkább vállald be, hogy szomszédos faluból-kisvárosból ingázol - sokkal biztonságosabb.

Ebben a három nagyvárosban nem csak megfizethetetlenek a bérleti díjak, de NINCS is szabad lakás. Egy - egy hirdetésre 50-60 ember jelentkezik, és sorban állnak már a megtekintéskor, és felfelé srófolják az árakat, ha nagyon meg akarják szerezni.


Álmodozásnak jó, hogy nagyvárosba mennél, de irreális...


Mi a szakmád?

2022. nov. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

[link]


Münchenben már tavaly 20 EUR fölött voltak a m2-árak, rezsi nélkül!

2022. nov. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
60%

Ezek szerint fogalmad sincsen semmiről, arról sem, hogy hol és mit fogsz csinálni, meg hol fogsz lakni.

Magyarul, ha csak nincstelen szerencsevadász vagy, akkor esélyesebb, hogy csak olcsóbb és problémásabb környékeken tudsz lakni/élni, ahol a többi migráns tanyázik. Ott viszont már más a helyzet.

2022. nov. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Ápolónő vagyok, és olvastam hogy kint pl a szociális ápolók 3200 eurót keresnek, úgy hogy kapnak szállást. És tudom kint sincs kolbászból a kerítés, de itthon épphogy 200 felett keresek, ennyi pénzből nem lehet tervezni, én meg házat akarok, kocsit meg mindent. Meg amúgy is világot akarok látni. Egyedülálló vagyok, szóval nem veszítek semmit, ráadásul a nyelvet is beszélem, nagy bennem a kitartás szívós vagyok, szóval semmi baj nem történhet. Csak annyi hogy félek fiatal nőként belevágni, de tudom hogy sikerül majd ezt a félelmemet leküzdeni.
2022. nov. 13. 17:48
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!