Kezdőoldal » Utazás » Európa » Életem harmadik külföldi útja...

Életem harmadik külföldi útja lenne, de egyedül. Bukarestet vagy Bécset ajánljátok?

Figyelt kérdés

Mindkettőt megszeretném nézni. Először melyiket ajánljátok?

Mennyiért lehetne kiutazni, mivel? Vonatot prefarálnám.

Mit vigyek ki magammal. Egy napot töltenék ott így az ottalvás nem olyan fontos.

December 6-án, december 28-án utaznék mindkettő helyre.


Ha fontos, Balatonalmádiban lakom.


18L, diák.



2022. nov. 18. 08:51
A kérdező szavazást indított:
Először Bukarest
Először Bécs
47 szavazat
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
98%

Bécs közelebb van és több izgalmat tartogat egy 18 évesnek, mint Bukarest. Csak a Habsburgok nyomán össze tudsz állítani egy 2 napos programot, de a kincstár, Willendorfi Vénusz a természettudományi múzeumban nagy élmény. Kávézás-sütizés a sétálóutcában, bár december közepén inkább a karácsonyi forgatag a nagyobb látványosság. Most őszintén nem tudom hogy alakul a karácsonyi vásár, lesz-e, nem lesz-e, de ha lesz, akkor puncs, elvihető bögrében kötelező!


Bécs: 2 nap kb. olyan 60.000-ből szerintem kijönne és akkor nem kell éhezned meg fáznod.


Bukarestet szerintem nyugodtan hagyd ki. Ha mindenképp "Románia", akkor inkább Erdélyt javasolnám, határmentén (Partium) gyönyörű városkákat találsz (Nagyszalonta, Nagyvárad stb.)

2022. nov. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

60000 az nem sok 2 napra. :)

Köszönöm a választ :3


Ha Bécs ennyi progit tartalmaz akkor téli szünetbe jó lesz.

2022. nov. 18. 09:47
 3/25 anonim ***** válasza:
83%

Bukarestbe egy napig vonatozhatsz. Közvetlen repülőjárat nincs.

100x értelmesebb helyekre elmehetsz annyi pénzért/idő alatt.


Bécs kiváló úticél akár egy napos kirándulásra is.

2022. nov. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
95%
1- lesznek karivásárok. 2 már meg is nyitott.
2022. nov. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
97%

#3 a skyscanner szerint van közvetlen járat ;) A Tarom üzemelteti.

Kérdező, Bécs jobb választás.

2022. nov. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
96%
Bukarest helyett Kolozsvár, Brassó, Fogaras, Nagyszalontán nincs sok lehetőség.
2022. nov. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
73%

Bukarest marhára nem turistacélpont.

Szörnyű az egész.....

2022. nov. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
84%

Van repülőjárat Bukarestbe, de Balatonalmádiból már Schwechat is játszik, onnan megy Ryanair, Austrian, sokszor olcsóbban mint a Tarom Pestről. Időnként el kell mennem Bukarestbe, mindig Bécsből repülök.

Viszont az előttem szólóknak igazuk van, ha ez a két választási lehetőség és nincs valami csak Bukarestben elintézhető dolgod, akkor egy pillanatig se gondolkozz, irány Bécs!

2022. nov. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
94%

Bécsbe ki tudsz menni 9 EUR-os regiojet vonattal, tehát oda-vissza 18 EUR. Mondjuk ez csak naponta 2x van...


De 13 EUR-os jegyet már tudsz venni Railjet-re, vagy IC-re is, ami óránként jár. A Balaton-Bp. jegyet meg nyilván tudod mennyibe kerül...


olvasgathatod a becsifekete.hu blogot, visszamenőleg is, ha magyarul kell infó a látnivalókról. De az austria.info oldal is elérhető magyarul.

2022. nov. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 NTBS ***** válasza:
Bécs, ha már K felé indulsz, akkor Erdély.
2022. nov. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!