Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogy lehet belépni a Vatikánba...

Hogy lehet belépni a Vatikánba azokon a pontokon, ahol a svájci gárda őrei állnak?

Figyelt kérdés
Kell valami igazolvány, útlevél, engedély stb? Mert gondolom nem ok nélkül állnak ott, hogy bárki kedve szerint bemenjen.

2022. dec. 5. 19:08
 1/4 anonim ***** válasza:
97%
Kulon engedely kell. Onnan tudom, mert volt szerencsem bemenni Vatikan belso teruletere. De nekem volt engedelyem. Egy rokonom apaca volt Mater Ecclesiae kolostorban, ami Vatikan belso teruleten van. O kuldott egy meghivo levelet. Azt meg kellett mutatni a svajci ornek, aki atkuldott egy kis recepcios irodaba. Onnan betelefonaltak a kolostorba, hogy valoban varnak-e ram. Ott meg kellett mutatni az utlevelem is. Aztan csak atsetaltam a kolostorba ahol nagy szeretettel fogadtak.
2022. dec. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
P.S. Lehet hogy valahol szerveznek olyan turakat, hogy meg lehet nezni vatikani kertet, ami rendkivul latvanyos. De nem tudom ezt hol kellene keresni. Egy biztos, magan ember nem mehet be csak ugy.
2022. dec. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
#2 de, a kertbe pont be lehet menni. Még online is árulnak jegyet hozzá. :)
2022. dec. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A nyilvános, turisták által látogatható részeknél (pl Szent Péter bazilika, Vatikáni Múzeum) csak biztonsági ellenőrzés van fémdetektorral, igazolványt nem kérnek (legalábbis amikor én voltam 10 éve, akkor nem kértek).


A többi, turisták számára nem nyitott részre csak engedéllyel mehetsz be, ahogy az első is írta. Itthon se engednek be kormányzati épületekbe csak úgy, a Vatikánban se.

2022. dec. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!