Kezdőoldal » Utazás » Európa » Nászút Riminiben?

Nászút Riminiben?

Figyelt kérdés

Júniusban készülünk nászútra, egy hétre, mindenképpen Olaszországba szeretnénk menni. Elsősorban tengerparti helyet keresünk, ahonnan esetleg lehet kirándulni is környező városokba. Vonattal mennénk, Budapestről egy átszállással egész sokfelé el lehet jutni. Szállodában gondoltuk, félpanzióval, nagyon max 350 ezerből szeretnénk a szállás részét megúszni. Fiatal pár, gyerek nincs.


Először Jesolót néztük, de kirándulóhelyek szempontjából nem a legelőnyösebb, aztán rátaláltunk Riminire. Nagyon elnyerte a tetszésünket, szép a part, sok szép város van a közelben, és ahogy olvastuk, szórakozóhelyek is szép számmal vannak, és még vonat is megy Bécsből. Egész jó szállások vannak, 300 ezerért lenne 4 csillagos szálloda, ugyanennyiért Jesolóban 2 csillagost találtunk.


Aki esetleg már járt errefelé, vagy máshol Olaszországban nyaralni, írna véleményt?



2023. jan. 18. 12:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudom mi ez a lehúzás mások részéről, nyilván maga a tengerpart egy üdölőhely sok turistával, de nem csak ennyiből állhat egy utazás. S onnan könnyen s sokfelé lehet kirándulni. Mondjuk, én ezt a félpanzió dolgot offolnám, mert akkor tényleg ott kell abban az időpontban lennetek s egy csomó kirándulás vagy program nehezen lesz kivitelezhető.


Szerintem, ha még sosem voltatok ilyesmi helyen, akkor mindenképp megéri oda menni első útnak

2023. jan. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
#6 #11 A félpanziót elsősorban azért szeretjük (belföldön is mindenhová így járunk nyaralni, wellnessezni, hosszú hétvégére, stb), mert számításaink és tapasztalataink szerint jobban kijövünk pénzügyileg így, mintha minden este étteremben kajálnánk. Voltunk már itthon úgy is hosszú hétvégén, hogy csak reggelit kértünk, de az nem jött be annyira. Természetesen megértem az általad képviselt álláspontot, de egyszerűen mi a félpanziót szeretjük.
2023. jan. 19. 12:44
 13/20 anonim ***** válasza:
65%

Kedves Kérdező!

Itt nagy divat lehúzni azokat a normálisan kiépített üdülőhelyeket, ahol a turistáknak még a feneke is ki van ny.lva.

Ha "turistagettónak" nevezik, akkor nyilván már jártak ott ők is. De minek mentek akkor oda ha ez a véleményük? Ha meg nem jártak ott akkor meg milyen alapon fikázzák?!

Vagyis nem kell ezekkel a nagyképű "savanyúaszőlős" prolikkal foglalkozni, akik örülnek, ha egy lepukkadt hostel 20 ágyas hálótermébe eljutnak valaha.


Én többször is jártam Riminiben és nyugodt szívvel ajánlom.

Nászútra meg különösen, mert minden körülmény adott ahhoz, hogy nyugodtan, gondtalanul és önfeledten eltöltsétek azt a hetet, ami úgyis pillanatok alatt elrepül majd.

Igen hosszú a homokos tengerpart ingyenes vécékkel és zuhanyozási lehetőségekkel. A legtöbb zuhanyzóban még ingyenes samponadagolók is vannak.

Sok-sok km-en keresztül bárok, éttermek végeláthatatlan sora. Hihetetlen élmény pl

A tengerparton mértani pontossággal letűzdelt napernyők és nyugágyak. A homokos partot minden reggel nagy munkagépekkel átszűrik és elsimítják, hogy eltüntessék a gyerekek és felnőttek által ásott gödröket, építményeket és az éjjel eldobált fecskendőket.

Ha rám hallgattok, akkor mindenképpen javaslom a -reggeli, vacsora- félpanziót, így nem kell törődnötök az étkezésekkel és szabad a napotok.

San Marinóba -drótkötélpályán tudtok feljutni.

Riminiben olyan szállodát keressetek, ahol az árban benne van pl. a napágy 2 nyugággyal, mert akkor az végig a tiétek és nem kell érte külön is fizetni a strandon.

Több szálloda tart bicajokat is ami szintén ingyenesen használható.

San Marinóban lehet italokat kóstolni, az Amorettóra (mandulalikőr) a legbüszkébbek.

Jó utat.


[link]

2023. jan. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

12. Értem, hogy azt szeretitek, de nem ártana picit rugalmasabbnak lennetek, pláne, ha még sosem voltatok Olaszországban. Nem csak rendes, beülős étterembe tudtuk enni ám, nagyon sok más módon is ki lehet hozni a dolgokat gazdaságosan. De ti tudjátok, mindenkinek más a jó. Annyi, hogy Olaszország nem belföld, így a szabályok is változnak, azt majd sok mindenbe ne felejsd el. Ha a nagy részt Riminiben akarjátok tőlteni, akkor semmi gond, jól ellesztek a szállodában, strandon, nagyon fincsi dolgokat kaptok, s bizzos jól érzitek magatok. Ha azt nézted ki, mennyetek, a ne hallgass senki lehúzós véleményére. Alapból nászútra mentek, s a tengerparti nyaralásra a közép-Adria szerintem csodálatos. Nyilván vannak szebb részek is, de az nem homokos tengerparti üdölésre való Illetve az hogy kinek mi finom i ls relatív, szóval nem is értem, akik Görögo. jönnek, ha egyszer Itáliát nézted ki. Rimini mindenképp egy jó választáslesz számotokra. Csak tényleg, mint már írták, figyeld van a az árban napágy. Mert ha azt külön kell bérelnetek húzósabb összeg lesz, az pedig szükséges a tengerparti fürdőzéshez.


Mindenképp jó szórakozást kívánok!

2023. jan. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
17%
Hát Riminiben sajnos a tengerpart kifejezetten csúnya Szardíniához vagy Szicíliához képest. Én a nászutamon biztos nem sajnálnám azt a fejenként 30-40 ezres repjegyet.
2023. jan. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
En sokaig voltam eleg csoro, tehat nem sznobizbusbol gondolom, igy Magyarorszagrol nezve eleg sivar, gyatra.
2023. jan. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

#15 Nem a pénz sajnálásáról van szó. Mint mondtam, ez elv. Szeretünk vonatozni, a közös hosszú vonatút is a nászutunk egyik célja, így nem fogunk repülővel menni.


#16 Számunkra a képek, cikkek, stb. egyáltalán nem gyatra, sem sivár, de elfogadom a véleményedet.

2023. jan. 20. 13:54
 18/20 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező! Ne dőljél be ezeknek a minden lefikázó majmoknak, akiknek 20 Ft sincs a zsebükben.

Gyönyörűen minden meg van csinálva, csak ezeknek Rimini megfizethetetlen, mert örülnek ha egyáltalán ki bírják fizetni a kis albérleti szobácskájukat.

2023. jan. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Igen, akinek többre igénye van, mint Rimini az tuti csóró :DDDDDDD


Ha már Olaszország, voltam már Szardínián és Sziciliában is, és Riminit össze sem lehet velük hasonlítani. Cipruson is voltam már többször, szintén más kategória.

2023. jan. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Én Lombardiát ajánlom , Milánóba lehet vonattal menni 🥰

Imádom az észak-olasz vidéket.

2023. jan. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!