Kezdőoldal » Utazás » Európa » 2 millió forinttal Európa...

2 millió forinttal Európa melyik országba menjek?

Figyelt kérdés

Fiatal nő vagyok, és szeretnék egy kicsit élni. Plusz a nyilvánvaló, hogy Magyarországon pénzt sem lehet annyit keresni.

Olyan helyre szeretnék menni, ahol legalább kényelmesen lehet élni. Normális munkaidőben meg tudsz keresni annyit, hogy ne kelljen aggódnod. Szeretnék szórakozni, szeretném, ha az emberek nyitottak, modern gondolkodásúak lennének. Az is fontos, hogy jó angollal, és még nem a legjobb némettel elboldoguljak ott. Fontos, hogy tudjak egy lakást vagy szobát találni, és ne az legyen, hogy lakás nélkül nincs munka, munka nélkül nincs lakás. Gondoltam Ausztriára, Németországra, mert közel van, és megtanulnék jól németül, Írországra, azért mert az angollal könnyebb lenne minden. Tetszik Spanyolország, mert szeretnék megtanulni spanyolul(nagyon keveset már tudok), és tetszik az életfelfogásuk. Csehországot szeretem, ott voltam már. Olaszország is jó lehetne, de ott nem lehet jól keresni.

Nem olyan helyet keresek, ahol leélem az egész életem(bár nincs kizárva), hanem ahol kb. 1-2 évig leszek, csak élni szeretnék, új helyeket, embereket megismerni. Az, hogy sokat tudjak félretenni nem elsődleges, de nem lenne rossz.

Igazából fogalmam sincs, mi lenne nekem a legjobb. Jó lenne tényleg, ha nem olyan hely, mint Írország, ahol nagyon nehéz elkezdeni, mert még csak kevés munka- és élettapasztalatom van, jó lenne egy könnyebb hellyel kezdeni.


Nagyon köszönöm, ha megpróbálsz segíteni!



2023. jan. 28. 15:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%
Ennyivel nem jutsz semmire, ez kb két-három havi kereset jó esetben. Mivel valahol lakni kell, meg enni is akarsz, el kell gondolkodni azon, mit csinálsz 2-3 hónap után.
2023. jan. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azt vetted le a kérdésből, hogy én nem akarok dolgozni? Nem ìrtam sehol azt. A pénz arra kell, hogy èljek valamiből, addig, amíg nincs keresetem(remèlhetőleg nem tul sok ido).
2023. jan. 28. 16:20
 3/12 anonim ***** válasza:
44%

Az 1#- es összekeveri a havi bért a havi költségekkel.


Megnézném a kedvenc országaid, városaid közül melyikben mi a helyzet a szakmádan, azon kívül a munkaerő piacon.

A helyedben ezen kívül a Numbeo-n megnéznem a költségeket az adott helyeken.

Elutaznék nehány esélyes helyre körülnézni, ha meg nem voltam ott. Csak olyant választanék, ami szimpi. Az életminőség fontos, azon belül az is, hogy szeretem-e a helyet, vagy sem.

Pl. én ki nem állhatom Thaiföldet semmi ajánlatot nem fogadnék el ott emiatt.

2023. jan. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
25%
Ilyen kriteriumok mellet en az Egyesult Kiralysag (Anglia es Wales), Nemetorszag, Svajc, Portugalia es esetleg Olaszorszag kozul valasztanek.
2023. jan. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A csak angol kritériummal messze nem csak Írország jöhet szóba, hanem egész Skandinávia.


Ajánlott 3 havi megélhetésre elegendő pénzzel rendelkezni, de 2m majdnem mindenhol jó erre. Ha nincsenek nagy igényeid a heti szórakozásra, javaslom a "bentlakásos" vidéki hoteleket a skandináv vidéken tetszőleges környékeken. Két ismerősöm is Izlandon húzta le a szezont tavaly, egy harmadik pedig egész évben Észak-Norvégiában volt.


Vannak országonkénti magyar FB-csoportok, azokból könnyű elindulni. Mondjuk óriási előny, ha már helyben kint vagy és van helyi adószámod vagy hasonló azonosítód. Random emailekkel ott sem nagyon törődnek.

2023. jan. 29. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
4%
Milyen vegzettseged van? Milyen munkatapasztalatod?
2023. jan. 29. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

@5 Hiába tud mindenki angolul Skandináviában, csak angollal maximum kulimunkázni vesznek fel vagy valami céges kinevezéssel vezetőnek.


Ezekkel a paraméterekkel én először szereznék valami használható tapasztalatot.

2023. jan. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
28%

"Gondoltam......Írországra, azért mert az angollal könnyebb lenne minden."

"Igazából fogalmam sincs....Jó lenne...ha nem olyan hely, mint Írország"


Tényleg fogalmad sincsen, csak írsz össze - vissza.

2023. jan. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%

Svájcba 2 millió forinttal? :D Egészségedre.


Abból max két hónapot ellehetsz (egy nem túl nívós apartmanban), aztán csá.

2023. jan. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Inkább maradj itthon.
2023. febr. 3. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!