Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyire igaz, hogy külföldön...

Mennyire igaz, hogy külföldön jobb nem szóbaállni a magyarokkal? (saját történetem lent)

Figyelt kérdés

Én fiatal srác vagyok, ismerkedni is szerettem volna. Sajnos megismertem a helyi "idegenvezetőket" az új országban és sikerült olyan helyzetekbe belevinniük ami elég kellemetlenül sült el.


Sajnos őket mindenkinek ajánlják akik fiatalabbak. Azóta azt vettem észre, hogy olyan újabb ismerősöknél akik ismerik őket esélyem sincs, főleg fiatal nőknél, mert ha a nők rólam kérdeznek ők rögtön beégetnek. Egyszerűen nem értem, hogy hogy csinálják, hogy az összes fiatal nőt aki ide jön rögtön ismerik, bejelölik stb. Talán a fb/insta oldaluk segít, ahol látványos fiatalos felvételeket osztanak meg a városról és környékéről és kirándulásokat tartanak. Így jön a forrás.


Nem nagyon tudom mit csináljak, aki 15 éve él kint én meg csak fél éve, esélyem sincs, megvan a rutinjuk és nem én lehetek az első és az utolsó akivel így elbántak.


A konklúzió végül az, hogy ha új helyre megyek, semmilyen jófej önkéntes idegenvezetővel meg segítő-emberrel nem állok szóba. De az is lehet, hogy az is jobb, ha egyáltalán teljesen elkerülöm az összes magyart és a helyiekkel barátkozom. Jobb ha az itteni magyarok nem is tudnak róla, hogy egyáltalán létezem.


Más is tapasztalt ilyen visszaéléseket?


Meg ugye mivel a magyar közösségek viszonylag kicsik. Így egy ilyen külföldi kisebb város úgy funkcionálhat sok szempontból mint egy magyar falu, ha csak a magyarokat nézzük.


Bevallom őszíntén nem tudom mi lenne a megoldás.


2023. jan. 31. 19:46
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Ja barátkozni meg nem lehet velük csak ha fizetsz a programokért amiket szerveznek, cserébe a nők java része ingyen is elmehet velük. Szóval esélytelen.
2023. jan. 31. 19:47
 2/20 anonim ***** válasza:
93%
Lol, akkor ezzel nem vagyok egyedül. Ha véletlen futok bele magyarokba, akkor azok jófejek szoktak lenni, lett is több barátom így, de ha keresnék helyi magyart... Nope. Csak nope.
2023. jan. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Mese habbal
2023. jan. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Ezt jó tudni második, a harmadiknak meg üzenem, hogy bújjon vissza az üregébe.
2023. jan. 31. 22:36
 5/20 A kérdező kommentje:
Vagy inkább bújjon ki belőle, tudom furcsa lehet, hogy repülőgépek szálldosnak a fejed fölött, meg ilyesmi. Ki kellene mozdulni kicsit a (vár)megyehatárról.
2023. jan. 31. 22:37
 6/20 anonim ***** válasza:
Barátkozhatsz, de (tisztelet a kivételnek), inkább csak annyit tudjanak rólad, amennyit feltétlenül muszáj elmondani. Irigyek, féltékenyek a magyarok, és ez csúnya dolgokra viszi rá őket.
2023. jan. 31. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Én úgy tudnám megfogalmazni, hogy a külföldön élő magyarokkal történő barátság számomra olyan, mint amikor egy fogaskerék elkezdi behúzni a ruhádat.


Folyamatosan húz, fájdalmat okoz, de engedni már nem enged. Amit bedarált az már ott marad benne és ki tudja később mi lesz a sorsa.

Ennek ellenére a nem enged. Már fogja a ruhádat, már félig benne vagy, nincs nagyon kiút.

Ha levágod ezt a darab ruhát akkor is veszítesz, ha meg engeded, hogy húzzon a gép, akkor is. Kiút ebből már nincs nagyon.


Nyilván ez a ruha a te személyes dolgaid, információk amik körbemehetnek, eltorzulhatnak, ellened fordíthatóak. Lehet akár egy jó munka ahova hirtelen mindenki jelentkezni akar a helyedre. Lehet bármi. Ha kiadtad már behúzta a gépszíj. Ott marad benne. És általában nem enged.


Ha valaki egyetért ezzel akkor írjátok le. Remélem nem csak én érzem/tapasztaltam így.

2023. febr. 1. 00:05
 8/20 anonim ***** válasza:
Fáj nekik, hogy neki eltartott 15 évig amíg megvetette a lábát, neked meg a töredékéig tartana, ha segítene neked.
2023. febr. 1. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Nekem nincs szükségem az ő segítségére. Helyette arra lenne szükségem, hogy ne ártson. De megteszi. Nem azzal van a baj, hogy nem segít, hanem azzal, hogy tapos le.
2023. febr. 1. 00:36
 10/20 anonim ***** válasza:
91%
Fáj nekik, hogy neki eltartott 15 évig amíg megvetette a lábát, neked meg a töredékéig tartana, ezt meg kell akadályoznia, hogy újra jól érezhesse magát.
2023. febr. 1. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!