Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyire igaz, hogy külföldön...

Mennyire igaz, hogy külföldön jobb nem szóbaállni a magyarokkal? (saját történetem lent)

Figyelt kérdés

Én fiatal srác vagyok, ismerkedni is szerettem volna. Sajnos megismertem a helyi "idegenvezetőket" az új országban és sikerült olyan helyzetekbe belevinniük ami elég kellemetlenül sült el.


Sajnos őket mindenkinek ajánlják akik fiatalabbak. Azóta azt vettem észre, hogy olyan újabb ismerősöknél akik ismerik őket esélyem sincs, főleg fiatal nőknél, mert ha a nők rólam kérdeznek ők rögtön beégetnek. Egyszerűen nem értem, hogy hogy csinálják, hogy az összes fiatal nőt aki ide jön rögtön ismerik, bejelölik stb. Talán a fb/insta oldaluk segít, ahol látványos fiatalos felvételeket osztanak meg a városról és környékéről és kirándulásokat tartanak. Így jön a forrás.


Nem nagyon tudom mit csináljak, aki 15 éve él kint én meg csak fél éve, esélyem sincs, megvan a rutinjuk és nem én lehetek az első és az utolsó akivel így elbántak.


A konklúzió végül az, hogy ha új helyre megyek, semmilyen jófej önkéntes idegenvezetővel meg segítő-emberrel nem állok szóba. De az is lehet, hogy az is jobb, ha egyáltalán teljesen elkerülöm az összes magyart és a helyiekkel barátkozom. Jobb ha az itteni magyarok nem is tudnak róla, hogy egyáltalán létezem.


Más is tapasztalt ilyen visszaéléseket?


Meg ugye mivel a magyar közösségek viszonylag kicsik. Így egy ilyen külföldi kisebb város úgy funkcionálhat sok szempontból mint egy magyar falu, ha csak a magyarokat nézzük.


Bevallom őszíntén nem tudom mi lenne a megoldás.


2023. jan. 31. 19:46
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Így már értem. Igen, ezt csinálják. Undorító.
2023. febr. 1. 00:40
 12/20 anonim ***** válasza:
94%

8 országban éltem eddig kül.

kontinenseken. Tapasztalatom szerint, csak az a magyar jófej, aki kiemelkedően jól képzett szakember, sok a mindenféle (emberi, szakmai, kulturális) tapasztalata. Annyira jó abban,amit csinál, hogy sose volt rászorulva mások lenyomására, erre nincs is habitusa. Nem egzisztenciális kényszerből került külföldre.

2023. febr. 1. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Én nagyon jó szakemberekkel találkoztam, hála istennek ők csak szabadidős tevékenységeket űztek, képzett emberek, sport oktatók. De bármikor megismerkedtem például egy magyar futónővel aki ismerte ezeket az embereket, abban a röpke pillanatban ugrott ez a kapcsolat, soha többé nem válaszolt nekem. Lényegtelen honnan ismertem meg, ha ismerte a többi edzőt ugrott a kapcsolat. Ez csak egy példa. Én nem hiszem, hogy egy elismert külföldi edzőnek érdeke elvágni a konkurenciát és elérni azt, hogy akár még ingyen is, de ne veled fusson a másik hanem vele és az ő haverjaival te meg dögölj meg és nyomd el magad. De látod, megtörtént. Mellette meg még volt pofája a srácnak elhívni egy edzésre amit ő szervezett olyan pénzekért ami még a helyi árakon is magasnak számított.

És én egyszerűen nem értem, hogy akkor minek tartom a kapcsolatot ezzel az edzővel és bár nem látom át az összefüggést, de miért van az, hogy rejtéjes okból mindenki eltűnik körülöttem aki ezekben a sportokban részt vesz.

2023. febr. 1. 00:55
 14/20 A kérdező kommentje:
Megtörtént az is, hogy két különböző ilyen jó szakembernek akik valóban képzettek és tapasztaltak és kiterjedt kapcsolati hálóval rendelkeztek, elmentem egy programra, és olyan rosszul sikerült az egész, hogy legszívesebben nem hogy visszakértem volna az egyébként is magas árat, de még tőle kértem volna pénzt, hogy fizesse ki a káromat. Ezt mégsem tettem és ennek ellenére érzem azt, hogy rossz híremet keltik. Valaki mondja meg miért?
2023. febr. 1. 00:56
 15/20 A kérdező kommentje:
Nem szeretném, ha ez a topic végig az én nyafogásomról szólna, de a hozzászólásokra reagálva hozzáteszem az én tapasztalataimat is. Illetve nagyon várom mások tanácsait, mert ez egy probléma amibe bárhol belefuthatunk / belefuthatok a jövőben.
2023. febr. 1. 00:57
 16/20 anonim ***** válasza:
Nemhogy szobaallni, nagy ivben kerulni kell oket mint a pestist.
2023. febr. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 NTBS ***** válasza:
Szerintem ez nagyon egyénfüggő.
2023. febr. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Miért nem járod a saját utadat úgy, hogy kerülöd a honfitársaidat.

Van egy régi közmondás: "Az ember legnagyobb ellensége a saját szája".

Ha nem adnád ki magadat nekik, akkor nem volna mit híresztelni rólad.

Ne "barátkozzál" ezekkel, hanem kerüld el őket.

A közösségi oldalakat is felejtsd el!!

2023. febr. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Azt tanacsolom hogy tartsd meg a 2 lepes tavolsagot es ne haverkodj valakivel csak azert mert o is magyar.

Itt kint a mi kornyekunkon van nehany magyar, talalkoztam is veluk de egyikkel sem tartom a kapcsolatot rendszeresen. Hallottam hogy megvannak a klikkek meg kialakultak az ellensegeskedesek is. Olyan van aki neha meghiv minket egy buliba, elmegyunk, de amugy nem szoktam veluk talalkozni. Olyan is van akirol ugy vettem eszre hogy kihasznalta a joindulatomat hogy olcson dolgoztam a hazanal hetvegente, mikozben masra meg egy rakas penzt elkoltott. Levontam a tanulsagot hogy uzletben nincs haverkodas. Hamarosan sajat vallalkozasom lesz es a szolgaltatasom mindenkinek ugyan annyiba kerul, mindegy hogy kicsoda.

2023. febr. 2. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Éppen a 106. országomban járok, majdnem mindenhol találkoztam magyarokkal, pár extrémebb helyet leszámítva és szinte kizárólag pozitív élményeim vannak. Több, utazások alatt megismert ember máig a barátom, szállásoltam már el őket meg ilyesmi.


Szerintem teljesen habitus és magatartás kérdése, ha folyton ez történik, akkor célszerű magadba is nézni, a világ nem ellenünk van.

2023. febr. 2. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!