Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogy ha makarskára megyek ,...

Hogy ha makarskára megyek , hogy hogy nem bosznián keresztül vezet a gps?

Figyelt kérdés
boszniában rosszabb a közlekedés autópálya nincs eléggé kiépítve?

2023. febr. 27. 21:25
 1/7 anonim válasza:
76%
Ha esetleg Pécs környékéről mész nyilván sokkal rövidebb, de nincs autópálya és az út is siralmas állapotban van. Viszont nagyon szép a táj, de nem túl ajánlatos.
2023. febr. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Rossz minősegű, kanyargós főutak + határellenőrzés 2x.
2023. febr. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem vezet át, mert "hivatalosan elkerüli".

Ha beírsz néhány bosnyák nagyvárost akkor rákényszeríted a gps-t az útvonalra.

Ha Bosznián át mész legalább 30ezret spórolsz, mivel megspórolod a Hr. autópályadíjakat + olcsóbb szokott lenni az üzemanyag is.

Én többnyire Barcsnál szoktam átmenni, Splitet megcélozva.

Szinte végig csak országút van, de gyönyörű tájakkal.

Én útba szoktam ejteni ezt a vízesést:

[link]

2023. febr. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
Időben sokkal több, nincs autópálya és elég magas hegyeken kell átmászni.
2023. febr. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A hosszabb menetidő miatt nem tervez arra. Az nem igaz, hogy rosszak az utak, mert 1995 után elég korrekt munkát végeztek az újjáépítéskor és ez egyelőre kitart az állam nehézkes működése ellenére is. Persze 10 év múlva már lehet, hogy gázos lesz a helyzet.


Viszont az utak vonalvezetése kanyargós, sztráda csak rövid szakaszon van a horvát határnál és Szarajevó térségében (ezek fizetőkapusak) és a közlekedési morál is gyatra. Cserében fantasztikus tájakon vezet át az út és rengeteget spórolsz.

2023. febr. 28. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ráadásul az sem igaz, hogy tovább tart az út, mivel nyaranta és főleg hétvégén szinte beáll az egész Hr. autópálya és volt már olyan vendégem, aki 12 óra alatt ért le Bp.-ről.
2023. febr. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Leginkább a +2 határ szívatna, illetve, hogy csak hébe-hóba van autópálya, és ha egy szűkebb közúti részen van gond/baleset, akármi, akkor megszívtad. Jobb a biztosra menni. Horvát autópályák nagyon jók. Nyilván cserébe retek drága, de megéri a felárat a kockázatmentesség.
2023. márc. 3. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!