Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ajánlanátok különlegesebb,...

Ajánlanátok különlegesebb, nem túl zsúfolt európai desztinációkat 30. születésnap ünneplésére? Nem kifejezetten bulizásra gondolok, inkább a múzeum/kirándulás/gasztro vonalra.

Figyelt kérdés

Jövő áprilisban leszek 30 éves és szeretnék akkor legalább 1 hetet külföldön tölteni. Évek óta megvolt a terv, hogy a 30. születésnapom Oroszországban töltöm (Szentpétervár és Moszkva), mert imádom az orosz nyelvet és kultúrát. Nem hiszem, hogy jövő évig békét kötnének, így ez a tervem füstbe ment.


Tudnátok ajánlani nem túl felkapott európai helyeket/országokat vagy olyan helyeket, amik nagyon tetszettek Nektek (kultúra, környezet, múzeumok, stb.) ?


Én első körben Portugáliára (Portó és Lisszabon) és Szlovéniára (Ljubjana & Bledi-tó környéke) gondoltam, de hátha Ti is tudtok ajánlani szép, de kevésbé felkapott helyeket Európán belül.


Ahová biztosan nem szeretnék utazni: UK, Németország, illetve nagyon felkapott európiai városok (pl. Párizs, Róma, Madrid, Barcelona, Prága, stb.).



2023. márc. 28. 09:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha Portugália és egy hét, akkor én jobban ajánlom ha Lisszabon a bázis és onnan át tudtok vonatozni kisebb városokba (Sintra, Braga, Fatima stb). Sintrát különösen ajánlom, mert sokkal kevesebben utaznak oda, pedig Lisszabontól fél óra és hihetetlen ékszerdoboz. Különleges élmény a Quinta da Regaleira, ami egy "kísértetkastély" és egy fél napot legalább el lehet ott bóklászni.


Porto önmagában szerintem nem tesz ki egy hetet, de ezt ízlés válogatja.


Sevillát is ajánlom összeködve Granadával. A kettőre pont kényelmes az egy hét, vagy akár úgy is meg lehet oldani, hogy Granadából indultok majd Sevilla, egy-két napra meg át lehet buszozni Dél-Portugáliába.

2023. márc. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én most leszek 30, Madridba megyek barátnőmmel egy csajos hétvégére.
2023. márc. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ja látom, azt írtad oda nem :(


Akkor Nápoly és környéke? Gyönyörű. Vagy Szicília.

De Bosznia is szép, Szarajevo, nekem kedvencem, de oda már most nehezebb eljutni, megszűnt a közvetlen járat.

Erdély esetleg?

Vagy északi országok? Dánia, Svédország? Igaz anyagilag az már húzósabb.

2023. márc. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Brüsszel - Brugge

Aix en Provance - Marseille

Padova - Abano

Állítólag Belgrád is szuper hely. De én ott még nem jártam.

2023. márc. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha gasztrót is szeretnél és belefér a büdzsébe, akkor a Hiša Franko szerintem a világ egyik legjobb étterme, a közelben van a Bohjni tó, ami kevésbé turistás, mint Bled.
2023. márc. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Revolúcióbiológus ***** válasza:
73%
Mondjuk ha Oroszországba akartál utazni akkor annak a leglogikusabb európai helyettesítője Bulgária. Nyilván annyi hátránya van, hogy nem egy nagy kultúrsokk, mert a városaik laikus szemmel tök ugyanúgy néznek ki, mint Magyarország, csak katolikus meg református helyett ortodox templomaik vannak, de azért múzeumozni meg kulturálódni lehet Szófiában is bőven (biztos, hogy jobban, mint Ljubljanában).
2023. márc. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!