Kezdőoldal » Utazás » Európa » A nagy hőség miatt kérdezem -...

A nagy hőség miatt kérdezem - érdemes július közepén Portugáliába, Spanyolországba utazni, városokban mászkálós céllal?

Figyelt kérdés

Porto - Lisszabon - Sevilla - Malaga lenne az útvonal, mindenhol egy vagy két nap.

Régóta érdekel ez a környék, tavasszal vagy ősszel biztos szerencsésebb lenne, de az útitársam pedagógus, így csak a nyár tűnik alkalmasnak. 8-9 nap városnézés ~30 fokban.

"Jobb lenne ezt máskor" érzésem van, de hátha van itt, aki rábeszél, mert jók a fények a fotózáshoz, vagy mit tudom én.

Egyedül is el tudom dönteni, mennyire bírom a meleget, de hátha van amire nem gondolok pro és kontra.

Az időpont más okok miatt is fix.


2023. ápr. 2. 05:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha az időpont fix, akkor nincs miről beszélni. Mindenesetre nem a legideálisabb egy városnézős, mászkálós úthoz.
2023. ápr. 2. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a 30 fok, az közelebb lesz a 40-hez. És igen, jobb lenne máskor, de ha nagyon szeretnétek menni, és csak akkor tudtok, akkor menjetek. Túl lehet azért élni. :) Mondom ezt úgy, hogy pár éve át kellett raknom az athéni utamat augusztusra, dögletes meleg volt, de lehetett azért élvezni.
2023. ápr. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az óceánparti városokban nem olyan elviselhetetlen a nyár, mint mondjuk Budapesten, plusz ugye lehet strandolni is pár helyen, közel a városhoz.
2023. ápr. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Porto Lisszabon még oké szvsz. Az óceánparton azért nem szokott extrém hőség lenni, tehát 40+ fokok azért ritkák. Sevillában éppenséggel már most 30 fok van. Akkor képzelheted mi lesz nyáron.
2023. ápr. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Spanyolországban is lehet, csak nem napközben kell mászkálni a városban, hanem később :)
2023. ápr. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Annyira azért nem kell félni. Sokkal később melegszik a foldkozi tenger nyugati része. Én a magyar 40°-bol mentem a Barcelonai 19°-be es lett belőle 17°. Nyár elején , tanitasi szunet elejen simán ki lehet fogni a 20°. Vigyázz a hegyekben nagyon hideg van. Portugáliában biztos nem is lesz melegebb. Az óceán hideg.
2023. ápr. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 aHermann ***** válasza:

Szia!


Nézd, ha akkor tudtok menni, akkor ez van. Mi is júliusban voltunk Porto-t leszámítva az általad említett helyeken. (Portoban még nem voltam/voltunk.)


Lisszabon a legkellemesebb városnézésre talán. Annyira nem meleg, mint Sevilla és Malaga, az óceán és az öböl megteszi hatását. Az állandó légmozgással nem érzed, hogy milyen meleg van. Egész nap lehet nézelődni. A régi épületekben kellemes az idő, az újak meg légkondisok.


Sevillában érdemes medencés helyet nézni, és délelőttre igazítani a városnézést. Kb. 14-14:30-ig elviselhető az időjárás, utána 40fok feletti hőmérséklet volt este 8-ig. Kilépsz, nem feltétlenül a levegő meleg, hanem az aszfalt ontja a hőt. Mi is elosztottuk a látnivalókat, egyik nap katedrális és néhány környéki dolog, másik napra maradt a palota.


Esetleg érdemes egy napra átvonatozni Cordobába is, mert nagyon szép az is.


Malaga szintén kellemesebb a tenger miatt. Délelőtt városnézés, délután fürdés a tengerben. Pl. ha tervezitek a Gibralfaro-t és az Alcazaba-t akkor mindenképp reggel, és a Gibralfaroval kezdeni (Hop on felvisz). A kombinált jegy olcsóbb.

A Picasso Múzeumba meg nagyon hosszú volt a sor, ezért érdemes előre megvenni.


(Mondjuk az előzetes vétel a spanyol látnivalókra, mindenre igaz, mert van néhány euró kedvezmény, és fast track.

Lisszabonban meg vegyetek Lisboa Card-ot, mert tömegközlekedés+látnivalók zöme benne van. Reptéren megveszitek.

Még a Hév-re is jó Cascaisba és Sintrába. Sintrát tudom ajánlani, nagyon megérte.)

2023. ápr. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2023. ápr. 4. 17:17
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Ez még csak Európa! Európában nincs soha igazán forróság.
2023. aug. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!