Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szegényebb (v. akár egyenesen...

Szegényebb (v. akár egyenesen szegény) területei, falvai, városai Partiumnak és Erdélynek vannak még - hasonlóan pl. Kárpátaljához, v. az Orosz Föderációhoz? Partium/Erdély esetén (feltételezem) a városokban, pl. Nagyváradon inkább jómódban élnek...

Figyelt kérdés

Partium/Erdély esetén (feltételezem) a városokban, pl. Nagyváradon, Kolozsvárott többnyire jómódban élnek a lakosok, vagyis (a valódi szegény részekhez viszonyítva) kisebb eséllyel fut össze akárki szegény, v. mélyszegénységben élőkkel, ezért gondolom máshol találhatóak a szegényebb, v. konkrétan szegény települések, esetleg egész területek/részek.


(Kisebbségi telepek ennél a kiírásnál most nem számítanak. Nekik egyenesen borzasztó lehet.

Magyarokra és románokra kérdezek rá.)



2023. ápr. 11. 20:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyváradnak is vannak szegényebb részei, nem él mindenki palotában. Nemzetiségtől független. Olyan része is van, ahova nappal sem mennék.
2023. ápr. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem, de ott van fent ez is:


"Többnyire jómódban élnek a lakosok."


Tudom ezt, de mégis:


"Kisebb eséllyel fut össze akárki szegény, v. mélyszegénységben élőkkel, ezért gondolom máshol találhatóak a szegényebb, v. konkrétan szegény települések, esetleg egész területek/részek."

2023. ápr. 12. 15:54
 3/5 anonim ***** válasza:
63%
Kolozsvaron tobb ideig, Nagyvaradon nagyon rovid ideig eltem. Bar nem biztos, hogy ez ma is igaz, de nemreg Kolozsvar Europa leggyorsabban fejlodo nagyvarosa volt, Nagyvarad pedig Romania egyik legjobban fejlodo megyeszekhelye, igy altalanossagban ezek roman szinten nagyon jo helyek elni. Viszont, ahogy elso irja, nem mindenhol "fenekig tejfol". Romaniaban a videk viszont altalaban mindenfele visszamarad a kornyezo nagyvarosokhoz kepest. Kerdesedben megjelolt 2 teruleten belul, tudomasom szerint Erdelyben a Mezoseg, mig a Partiumban Szatmar megye reszei a legszegenyebbek.
2023. ápr. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Utolsó, ha ez igaz, miért olyan elképesztően, szinte megfizethetetlenül drágák a családi házak árai az (állítólag...) szegény vidéki Csíkszeredán, vagy Székelyudvarhelyen?


Nem kötekedés, csak én józan városi ésszel azt feltételezném (ezek aztán meg pláne!), hogy akkor Nagyváradhoz képest pl. Csíkszereda, vagy Marosvásárhely (vagy LEGALÁBB az ilyen városok MELLETTI falvak) házainak sokkal olcsóbbnak kellene lenniük.


Nem 150-200 ezer euró körüli lejeknek...

2023. ápr. 17. 09:35
 5/5 anonim ***** válasza:

Megmondom oszinten valaszom pusztan emlekezetre alapozott, nem igazan neztem ra a roman ingatlanpiacra 6-7 eve. Kicsit meglep, de valoban gyakoriak az altalad emlitett hazarak nagyvarosok kornyeken. Gondolom ez a videki/nyugodtabb elet utani vagyakozasnak, a kozeposztaly erosodesenek, az ingatlanarak altalanos novekedesenek es a Covid miatti haz iranti kereslet novekedesenek a kovetkezmenye Erdelyben is.

Kivancsisagbol Magyarorszagon ez hogy van? A nagyvarosok koruli falvakban sokkal alacsonyabbak az ingatlanarak?

2023. ápr. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!