Kezdőoldal » Utazás » Európa » Igaz, hogy Anglia élhetetlen...

Igaz, hogy Anglia élhetetlen ország lett az elmúlt 3 év alatt?

Figyelt kérdés

És árak megduplázódtak, a fizetés semmit sem ér a kétszámjegyű infláció miatt?

És az angolokat a vad nacionalizmuson kívül semmi sem érdekli?


2023. máj. 21. 14:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
15%
Előtte is élhetetlen volt és ott nincsenek angolok már régóta. Nem tudom honnan vette az infókat. Cigányok,muszlimok, feketék.
2023. máj. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

1


Londonban nem nagyon vannak de máshol még többségben vannak.

2023. máj. 21. 14:51
 3/16 anonim ***** válasza:
22%
Mindíg is problémás nép volt. De ez már nem is a vég kezdete, hanem jócskán a közepe. A Children of Man film jut az ember eszébe, a sorsukra gondolv -mondjuk- 10 év múlva.
2023. máj. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

3


Én csak attól félek a lecsúszást az egójuk nem fogja jól tolerálni és kiprovokálnak egy világháborút az oroszokkal. Mert a kisebbségi komplexusaikat mindig háborúkkal, hódításokkal kompenzálták.

2023. máj. 21. 15:10
 5/16 anonim ***** válasza:
79%
4: Amerika nélkül tüsszenteni se mernek már.
2023. máj. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
67%

Volt itt már valaki kint Angliában?


Barátom heti 20 órát dolgozik takarítóként egy kisvárosban és nali szinten étteremben eszik, mert telik erre. Hazajön és egy hét alatt elver itthon 400 ezer forintot. Huuu, de élhetetlen.


Vagy az az élethetlen hogy egy csomó bevándorló van Londonban? Londonnak nagyrésze valóban bevándorló, de azon kívül egy városban SEM láttam színes bőrű embert. De vissza Londonra


Attól még, hogy tele van nem fehér emberekkel, még nem lesz élhetetlen. Van egy 8.-ker része Londonnak is, de sokkal jobban biztonságban éreztem magam ott mint BÁRMELY más amerikai vagy európai városban.


De pontozzatok le kedves kommentelők, hogy én több hetett töltöttem el kint, én biztos rosszul tudom, meg azok a magyarok is akikkel kint találkoztam és soha nem jönnének haza. Kint már a vég közepe van vagy mi.

2023. máj. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
61%
6: lepontozni te fogsz, mert nem érted az átlag és az egyéni, vmint az objektív tények és az szubjektív benyomások közti különbséget. De valószínűleg ezért van takarító barátod, aki a telepen villog 400 ezerrel :D Madarat tolláról...
2023. máj. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%
6. Londonon kivul sehol se lattal szinesbőrűt?? Akkor valszeg mas varosokban nem is jartal. Liverpool es Manchester-ben bizton allithatom, hogy vannak.
2023. máj. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
19%
Vegul is nincs jelentosege, a gyakorin mit makog ossze feltucat neandervolgyi.
2023. máj. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
92%

Akkor bocsánat 6-os mi alapján mérjük, hogy mennyire jó az élet kint?


45 éves csúcson van az infláció, 10,1% míg itthon ennek a duplája 24,4%. Az európai átlag 9,9%, tehát ezalapján nem rosszabb mint pl németország ahol 9,3%.


Akkor havi bérek terén nézzük? A nettó átlag kint 2400 font ami kb egymillió forint. Természetesen ez változó, ez egy átlag, nem is medián, az ott 2100 font/hó. Oké, de kint a megélhetésis drágább nem? Nézzünk rá az árakra, és nem saját tapasztalatból fogok beszélni, hanem online árakat nézek.


Online az Asda boltjában (ami ilyen Auchan szerűség kint) egy 16 tekercses wc papír 11,75 font ami durván 5000 forint. Itthon, az auchanban ez 3800 forint. Hatalmas árkülönbség ami megindokolja a magyar átlagbér háromszorosát és a mediánbér négyszerést. De nézzünk rá egy ételre is. Legyen mondjuk a sonka. 90 grammos sonka az Asdában 1,25 font ami kb 550 forint. Itthon a 90 grammos szeletelt sonka 650 forint.


De ha nem ezekben mérjük a haldokló angliát, akkor miben? Bűnesetekben? Nézzük meg ezt is. Itt viszont annyi engedményt teszek magamnak, hogy nem számadatokkal dobálozók, mert nemcsak a népesség száma másabb a két városban, hanem a népsűrűség és a városi lakosság összetétele is. Szóval van egy nemzetközileg elfogadott index, amivel számolják egyes országok és városok biztonságát az átlagemberre nézve. Az, hogy ez miként müködik, most nem részletezném, mert hosszú, de utána lehet nézni és el lehet dönteni, hogy szerintettek ezzel érdemes-e számolni a biztonságát egyes városoknak/országnak vagy sem. Szerintem valid amúgy, ezért is használom ezt, de ez sem tökéletes, szóval megértem ha nem tetszik. Egyébként ezt SCI-nek hívják. E szerint a világ 14.-ik legbiztonságosabb városa London. Budapest a 44.-ik. Igen, Londonban valóban probléma pl a fiatalok droghasználata, de attól, hogy ott is vannak problémák, még nem lesz rosszabb. De ha rosszabb is lenne, akkor sem történe olyasmi amit itt mondanak a kommentelők, hogy ez már a vég közepe, mert már az elejét elhagyták.


Őszintén nem tudom, hogy milyen egyéb dolog lehet ami miatt jelenleg ilyen rossz helyzetben lenne Nagy Brittania. Igaza van a hatosnak abban, hogy nem szabadna személyes véleménynek mindent elhinni, de sem a számokban, sem tapasztalatból nem jön le nekem az, hogy rossz hely lenne London, annak környező terüketei vagy Nagy Brittania amúgy. Szóval ha meg tudjátok indokolni kedves 1#, 3# és 5#-ös válaszoló, hogy miért gondoljátok így, azért hálás lennék, mert én is szeretnék tájékozódni a kinti dolgokról.

2023. máj. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!