Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen Franciaország? Mesélnél...

Milyen Franciaország? Mesélnél nekem róla egy keveset? Minden érdekel! Hogy élnek, mit esznek, mit csinálnak, hogy szórakoznak ott az emberek? Stb

Figyelt kérdés
2010. nov. 3. 15:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Hatalmas nagy ország, így nehéz 62 millió emberről beszélni. Az ország gyönyörű, talán a legszebb a Földön. A városi élet ugyanolyan, mint itt a budapesti, csak sokkal kevesebb stresszel. Kiülnek a kávézókba, beszélgetnek, jól el vannak. Nincs ez a létbizonytalanság náluk. Ha valami nem tetszik neki, egyből megbénul az ország, mert sztrájkba kezdenek. A falusiak közül nagyon sokan tradicionálisan élnek még, nagyon érdekes a francia falusi környezet (szerintem). Északon kicsit zárkózottak, míg délen nagyon nyitottak és kedvesek. Büszkék hazájukra, és azokra a sikerekre, amiket elértek. A tévhittel ellentétben igenis tanulnak más nyelvet, angol vagy németet, bár a kiejtésük eléggé érdekes. :D

Nagyon sokan szeretik David Guettát (nem véletlen, hiszen francia), és úgy alapjában véve a house zenét.

Hirtelen ennyi jutott eszembe. :)

2010. nov. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
én Dunkerque-ban voltam, tranzitszálláson mikor Angliába utaztam, meg Valencienne-ben. Eddig sem volt nagy véleményem a franciákról...Minden egy merő mocsok volt, cigarettacsikk-és kutyaszarfolyam az utak mentén, végig..a franciák tolakodóak és kellemetlenek voltak.
2010. nov. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Szerintem Dunkerqu alapján megítélni Franiaországot olyan, mintha egy egyedta roma települ alapján akarnád Magyarországot leírni. Én is ott voltam tranziton, mikor Angilába mentünk és sajnos többet nem nagyon láttam Franciaországból, de nagyon rédekel és szeretnék egyszer oda úgy eljutni, hogy csak annak az országnak szenteljem az időmet.
2010. nov. 4. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!