Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyi pénzel van értelme...

Werte kérdése:

Mennyi pénzel van értelme belevágni az angilai munkavállalásnak?

Figyelt kérdés
Szeretnék belevágni egy angol túrába. Mennyi költséggel jár? (Repjegy, szállás, napi kaja, tb, bankszámla, munkavállaláshoz...stb) Jó lenne ha nem más webcímeket adnátok, hanem valaki konkrétumokról írna. (A nyelvtudásom alap kézzel lábbal-megértem a nyelvet, de nem vok nyelvtanilag helyes beszélős:)) Köszi a válaszokat
2009. jan. 21. 12:11
 1/4 anonim válasza:
100%

Ebben a kérdésben elég jól otthon vagyok mert a családom nagy része már kint él tehát:

Repjegy: ez ugye függ attól h fapadosra gondoltál vagy sem a fapados az ha időbe tehát legalább 4 hónappal előbb meg rendeled akkor 2 főre kb. 50.000 Ft de ebbe benna vanna az illeték, egy 20 kg csomag ill. 10 kg csomog és egy kézi táska, vagy laptop.

Szállás: ez már összetetteb kicsit ha van ismerős akkor egyértelműen könnyebb mert esetleg ideiglenesen mehetsz hozzá és onnan már nem nehéz találni egy külön szobát. Persze jól meg kell nézni hogy hová mész mert kint is vannak jobb, rosszabb környékek pl. néger negyedbe nem szívesen mennék(ez egyéni vélemény)Szobát írok mert ha az ember főleg ha egyedül megy ki akkor az elején a lakás (studio lakás) az "nagyon" drága.Itt a nagyon zárójelesen irom mert ha többen vagytok akkor ugye oszlik a pénz.Ill.jó ha tudod hogy a legtöbb helyen előre kérnek 1 havi szállás pénzt.De adok egy internet címet ezen tudsz szoba, lakás árakat nézni, viszonyítani www.enormo.com

Napi kaja: nos ez semmivel nem drágább mit az itthoni sőt.Kint is ugyanugy megtalálod az olcsóbb és a drágább boltokat (Tesco, aldi,spar) pl 2 tálca jó minőságű sör 5 8font között van. Tudom hülye példa de ez jutott eszembe.

Kint az ember megendgedheti magának hogy egy héten 1szer biztosan kaját hozzasson pl indiai, perzsa vagy akármi(nem szutykot). Tehát az hülyeség amit mondanak hogy minden drágább ill. bocsánat nem hülyeség csak hát más az árérték arány uygebár több a fizetés is. Na mind1

Tb:ezt legtöbb esetben a munkáltató intézi neked, fizeti stb. Ugyanugy mint itthon meg van a körzeti orvos akihez elmehetsz nem kér pénzt, kórházba is mehetsz tehát elméletileg mindent a főnök intéz és erről a meló elején kapsz papírt de ha nem is egyből max 2 hó alatt mert kint az ügyintézés sokáig tart.

Viszont ha komolyan gondolod érdemes lenne a nyelvbe belhúzni mert jobb nyelvtudás jobb állást jelent szóval hajrá.. ha esetleg van bármi kérdésed nyugodtan írjál. remélem segítettem

2009. jan. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

előző válaszoló vagyok

Öszzpénznek tehát kezdésnek én mindenesetre kb félmilliót vinnék mertki tudja nem kapsz egyből állást vagy bármi akkor legyen mihez nyúlni... szerintem

2009. jan. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerinte eloszor tanuld az angolt, mert ki fogja neked leforditani szerinted a munkavallalashoz szukseges hirdeteseked? Es ki fog elmenni interjura helyetted? Vagy tolmaccsal mesz?

Ha nincs ismerosod, aki tudna segiteni neked az elejen, akkor tanuld az angolt eloszor. Esetleg menjel ki baby-sitternek, es akkor meglesz a szallasod, ellatasod, tudsz jarni nyelviskolaba is, es kesobb keresel magadnak mas munkat. Magyar csaladok is keresnek baby-sittereket.

2009. jan. 23. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
igen kb fél milla.Most viszont nem tanácsolom ,hogy kimenj mint külföldi munkavállaló most a világválság közepén nem fogsz munkát találni!!
2009. febr. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!