Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szlovén tengerpart tapasztalat...

Szlovén tengerpart tapasztalatok? (Piranba mennénk)

Figyelt kérdés
édesanyámnak szervezek nyárra, augusztus elejére nyaralást. jól jönne egy-két infó.
2011. márc. 20. 20:30
 1/1 anonim válasza:

Látom, ez a kérdés már tavalyi, lehet, hogy nem is aktuális már, de azért leírom a tapasztalataimat, hátha segít még valakin.


4x jártam már a szlovén tengerparton. Szerintem nagyon korrekt környezet.

Koper: a legnagyobb város a 4 közül. Nagy hajók kötnek ki. Van egy szuper strandja, óvárosa stb.

Izola: mediterrán kisváros pálmafákkal, leánderekkel. Gyalog minden elérhető. A központban van a posta. Ahhoz közel nagyon szép a kis hajók kikötője a Hotel Riviera mellett. A strand egy homokos félszigetecske csúcsán van, messze el lehet látni a tengeren.

Piranban nem fürödtem, de jártam. Várfal, templom, főtér, szobor. Történelmi gyöngyszem. Gyalog bejárható városka. Főleg kora estére javasolt a felfedezése, mert mire leszáll a nap, a főtéren meg lehet pihenni egy-egy fagyizó előtt. + Bazározás, képeslap stb.

Portoroz: van egy felejthető betonos strandja, és egy modernül kiépített, látványos, itt-ott szándékosan homokos, zenebonás, pálmafás strandja, ahol szinte filmben érzi magát az ember. A precízen lerakott napozóágyak és napernyők látványa is nagyon jó, viszont a használata pénzes. (Mostanában pedig valaki ki akarja bérelni a partszakaszát, és kellemetlen helyzetbe kerülhet az ember, ha leül a parton.... ezt még nem fejtettem meg, hogy miért. Egy kis vita, aztán később visszaül az ember a partra.) Rengeteg hotel sorakozik a parttal párhuzamos utcán. Lehet sétálni, vásárolgatni is az utcán. A négy város közül tehát ennek van a legkiépítettebb, legmenőbb strandja. A város nappal Miami, éjszaka Las Vegas hatását kelti a színes fényeit változtató hotelek miatt.


Én imádom a teljes szlovén tengerpartot, a városokat stb. Visszamennék ötödjére is.


Mesélj! Voltatok aztán anyukáddal? Én is vittem anyukámat mindig. Ő is imádta az egészet. :)

2012. júl. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!