Kezdőoldal » Utazás » Európa » Olaszországi autópálya-matrica...

Olaszországi autópálya-matrica hogyan működik?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy szakasz rendszer van, 5-6 euró/100 km. De ezeket hol kell megvenni? Mindig az aktuális kapuknál?
2011. ápr. 23. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Olasz autópályadíjak

Olaszországban is fizetősek az autópályák, egészen Nápoly magasságáig. Onnan délre ingyen lehet őket használni, kivéve néhány szicíliai szakaszt.

Az olasz autópályákon is kapuk vannak, ahogy Horvátországban, azzal a különbséggel, hogy a rendkívül profin kiépített autópálya-rendszer szinte teljes egészében behálózza az országot, különösen északon. Azt nem találtuk meg, vajon van-e valami hivatalos átlagdíj, mi úgy számoltunk, nagyjából 5-6 eurocent jön ki egy kilométerre. Viszont sok nagyváros körül ingyenesek az autópályák, ezért az a legbiztosabb és legpontosabb, ha az olasz autópályák egyik honlapjának a díjkalkulátorát használjuk, ahol nemcsak az árat, de távolságot meg egyéb információkat is megkapunk. Ez( [link] például szerintünk nagyon jól használható, még akkor is, ha az angol nyelv a számolásoknál – jellemző módon - olaszra vált.

2011. ápr. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, de ezt már én is olvastam... Személyes tapasztalatot várok.
2011. ápr. 23. 21:45
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Amikor felhajtasz az autópályára, van egy kapu, ott kapsz egy cetlit arról, hogy ott hajtottál fel. Amikor lemész, szintén van egy kapu, ott odaadod, és kiszámolják neked pontosan, mennyit kell fizetned. Nincs matrica, és nem kell előre fizetni. Csak majd amikor lejössz, akkor.
2011. ápr. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2011. ápr. 24. 11:29
 5/5 anonim ***** válasza:
Engem még az érdekelt volna, hogy folyamatosan lehet e haladni, azaz nem kell állandóan szakaszonként fizetni. Horvátoknál sem lehet Letenyétől Splittig haladni, kapu van Zágrábnál, nem lehet kihagyni, azoknak sem, akik tovább mennek. Palermoba szeretnék kocsival menni...
2012. okt. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!