Kezdőoldal » Utazás » Európa » Van olyan szabály, hogy...

Van olyan szabály, hogy Németországba csak egyszer mehetek au pairnek? Hol tudok ennek utána nézni?

Figyelt kérdés
Én már voltam au pair, és most újra szeretnék menni, fel is vettem a kapcsolatot egy irodával, ott nem tudnak ilyen szabályról, de a család akinél korábban voltam, azt mondja nem fognak engedni bejelenteni újra! Valaki kérem segítsen!!!! köszönöm
2011. máj. 22. 14:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Ilyen szabály nincs, de ha esetleg a családnak KOMOLY kifogása volt ellened, akkor CSAK RÁD vonatkoztatva lehetséges, hogy TÉGED nem engednek többé ilyen munkára.


(De ehhez olyasmi kell - bizonyithatóan -, hogy megverted a gyereket, nem vigyáztál rá és pl. baleset érte, elloptál valamit, a család dolgai között turkáltál, kutattál, esetleg kikezdtél az apukával - mármint ha lány vagy, stb.)

2011. máj. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szabályt nem tudok, de arra gondolok, h a család nem azt akarta neked mondani, h nem adnak referenciát neked? Vagyis rájuk ne hivatkozz, így viszont olyan mintha gyakorlat nélküli lennél. Csak erre tudok gondolni, mert EU belül ilyen nem nagyon lehet csak ha az illető au-pair tényleg elkövetett valamit és eljárás van ellene, ahogy az előző válaszadó írta.
2011. máj. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen én úgy tudom hogy au-pair egy országban csak 1x egy évet lehetsz.
2011. máj. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Harmadik vagyok,

ezt most találtam


Ein Au-pair darf zum Zeitpunkt der Visabeantragung zwischen 18 und 24 Jahre alt sein und maximal 1 Jahr in Deutschland bleiben.


Persze lehetsz valahol feketén, de akkor nem vagy biztosítva, és az elég rossz ha pl egy kisebb bajod is lesz.


Viszont elég gáz az ügynökség ha nem tud erröl, minden ország maga szabájozza hogy meddig és hogyan, de az hogy egy közvetítö iroda erröl ne tudjon nagyon furcsa.

2011. máj. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Wie lange kann unser Au Pair bei uns bleiben?

In der Regel kann Ihr Au Pair 12 Monate bei Ihnen bleiben. Auch kürze Zeiträume sind möglich. Ein längerer Aufenthalt ist nur bei Au Pairs aus EU-Staaten (Mitgliedsstaat vor dem 01.05.2004) zulässig.



Kann der Au Pair-Vertrag über 12 Monate verlängert werden?

Dies ist leider nicht möglich. Der Au Pair-Vertrag kann bei Nicht-EU-Au Pairs nicht verlängert werden. Ihr Au Pair muss nach 12 Monaten Aufenthalt ausreisen und kann nicht erneut als Au Pair einreisen. Au Pairs aus der EU (Mitgliedsstaat vor dem 01.05.2004) können länger als 12 Monate bleiben.

2011. máj. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint mivel magyar állampolgár vagyok, aki 2004 után csatlakozott az euhoz, ezért csak nem mehetek többet?! korábban nem töltöttem le a 12 hónapot, csak 8 hónapig voltam, így sem lehetséges?! vagy nem változhatott a szabály?

megkérhetném a válasz írókat, hogy jelöljék meg a forrást is, hol olvasták az infokat?! köszönöm

2011. máj. 23. 11:51
 7/7 anonim ***** válasza:

Én itt találtam: [link]


De itt egy másik, ahol nincs meghatározva, hogy régi, vagy új tagállam: [link]


Szóval szerintem kérd meg a családot, hogy nézzenek utána a megfelelő hivatalnál, mert nem egyértelmű...

2011. máj. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!