Kezdőoldal » Utazás » Európa » Kell-e Svájcba útlevél?

Kell-e Svájcba útlevél?

Figyelt kérdés
2008. febr. 19. 20:11
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Elvileg igen.svajcban élek 2 kerek éve.ha repülövel jössz,akkorellenörzik az utlevelet,de ha vonattal,akkor nem .legalabbis én mindig vonattal megyek,még soha nem ellenörizék,gondolom mert németorszagon jössz keresztül,ami eu,onnét meg nem cserélik le a kalozt,svajcig.a vonat 13 ora hosszas ut budapesttöl,a repülö kb 1 ora.jegyara vonatra,ha elöre veszed 14 000,ha aznap akkor 23 ooo.a repülö joval többe kerül.ha autovaljössz,akkor 50 szazalék az utlevél ellenörzés.a vonatot ajànlom!!!ha van még kérdésed ird meg!!!
2008. febr. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%

Nem kell. Csak érvényes kártyaszemélyi.

Amúgy az mindenhova kell. ès hogy reptéren miért is ellenörzik? mert a reptéren a repülésbiztonság miatt, nem vagy-e terrorista. amúgy határ az van.

2008. febr. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
38%

Azért én még Zürichbe százezrekért nem repültem.

Pl. a Malév, a Swiss, az Alitalia és az Air France is 19.900 Ft-ért visz Zürichbe a március 20-31 közötti időszakban... Persze mindig utána kell járni, és kifogni a jó akciókat...

2008. febr. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
75%

Szia!


Esete válogatja, mi is kint élünk már egy ideje, és mindig autóval járunk haza. Többnyire megállítanak a határon - tipikusan visszafelé Svájcba, a kilépést Svájcból szerintem nem veszik közel sem olyan komolyan, és ellenőrzik az útlevelünket. De egyetértek az előttem szólóval abban, hogy elvileg a kártya formátumú személyinek is elégnek kell lennie, mert vittünk már úgy haza ismerőst, hogy csak ez volt nála, és - szerencsére - átengedtek minket :)


Rem tudtam segíteni, üdv.

2008. febr. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
16%
Kell svájc nem az eu tagja!!!!!!!!!!!!!!!
2008. febr. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem kellett útlevél elég volt a személyi igazolvány! (még azt sem nézték meg!)
2008. márc. 2. 17:13
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Abszolút kell és kérik is!
2008. máj. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell!! Csak személyi igazolvány a vonat jegy kb 15-23000 ft. Egyébként ott is ellenörzik. Olyan elő fordulhat hogy arra a járatra épp nem szállnak fel a határőrök de nem 100 %.
2008. jún. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
2008 dec.12 után nem kell, mivel Svájc is a Schengeni zóna része. [link]
2011. szept. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nem tagja az EU-nak Svájc, de az EGT tag, mert a szabadkereskedemi társulás (EFTA) tagjaként kétoldalú szerződéssel kapcsolódik az EU-hoz.

Emellett a schengeni zóna tagja is Svájc, tehát a schengeni övezeten belüli közlekedés esetén esetleges a határellenőrzés. [Nyílt határok vannak a schengeni zóna felé.]

A schengeni tagsága miatt BÁRMELYIK típusú személyi igazolvánnyal vagy útlevéllel beléphetsz az országba. Nem kell kártya, a régi barna kemény fedeles, kalászos személyi is elegendő ahhoz, hogy az országba belépj...

2011. szept. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!