Kezdőoldal » Utazás » Európa » Finnországról kinek milyen...

Finnországról kinek milyen tapasztalata van? Mikor érdemes menni kirándulni? 1 hétbe mit érdemes beletenni? S mik a lehető legolcsóbb megoldások? Emberek, ételek, maga az ország hangulata? Minden tapasztalat érdekel!

Figyelt kérdés
2011. jún. 12. 22:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
én évente többször vagyok ott és ott is fogunk majd lakni(párom finn). a finn nyár az jó , kellemes az idő sokáig világos van, sőt van olyan időszak amikor nem megy le a nap teljesen.az szuper.ha tehetitek akkor júliusban menjetek. nekem Helsinki mint nagyváros nem jön be, szinte semmi látnivaló nincs,az épületek egyszerűek, igazából olyan semmilyen (más nagyvárosokhoz hasonlítva pl London, Berlin, vagy akár Budapest).sokkal jobban szeretem Tampere-t. ha van lehetőség akkor érdemes pár napot erdei házikóban (mökki) tölteni. annak megvan a maga varázsa ott ki lehet próbálni az igazi finn szaunát , utána meg a tóban fürdeni.:)bár szinte minden lakásban van szauna, tehát amiatt nem kell erdei házikóba menni. az emberek nagyon kedvesek, ha megtudják hogy magyar vagyok akkor mindig felhoznak valami magyar élményt vagy akár csak a nyelvrokonság témát :) kedvesek, udvariasak, kicsit csendesebbek (addig míg nem kezdenek inni) nem puszilkodnak az ismerősök találkozáskor hanem csak ölelkeznek. kaják közül a karácsonyi menüt imádom, tele van különböző halakkal, kaviárral. semmi nehéz étel :) ami még a kedvencem az a karjalanpiirakka, rizzsel töltött pékáru féle és nagyon szeretem a házi készítésű mustárjaikat is. szeretem finnországot és az embereket is, jobban tiszteletben tartják egymást, vigyáznak a környezetükre, valahogy olyan normálisak :)
2011. jún. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ezer köszönet a részletes leírásért :) azt hiszem, nincs is több kérdésem :)
2011. jún. 13. 11:17
 3/4 anonim válasza:
Engem az érdekelne, h hogy lehet a lehető legolcsóbban elintézni a szállást, utazást, programokat, belépőjegyeket, közlekedést az országon belül stb. egy 1-2 nyaralás során. Köszi:)
2011. jún. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
*1-2 hetes
2011. jún. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!